Az Avangard legyőzte a Lokomotivot

Az omszkiak többek között Ilja Kovalcsuk 1+1 pontjának köszönhetően erősítették meg első helyüket a Csernisov-divízióban.

Szombaton a Barisz hiába vezetett 2-0-ra a Szalavat Julajev ellen, csak 1 pontot tarthatott otthon. A baskírok a harmadik harmad közepén másfél perc alatt kiegyenlítettek, majd a hosszabbítást Alekszandr Alekszejev a vendégek javára döntötte el.

Az Ak Barsz legyőzte a Kunlunt. Az oroszok mindegyik harmadban 1-1 gólt lőttek, miközben a kínai csapat csak egyszer volt eredményes, Tyimur Biljalov 37 védéssel vezette sikerre a kazanyiakat.

A SZKA kapott gól nélkül verte a Szpartakot. A szentpéterváriaknál három mezőnyjátékos is 1+1 ponttal zárt, míg Alekszandr Szamonov 31 védéssel ért el shutoutot.

A Metallurg magabiztosan nyert Helsinkiben. Az oroszok finn légiósai remekeltek: Juho Olkinuora 24-szer védett, Dennis Rasmussen gólt lőtt, valamint a kanadai Taylor Beck érdemel még említést, aki 2+1 ponttal zárt.

Vasárnap az Amur a Szibirt fogadta. A hazaiak hőse Jevgenyij Alikin volt, aki a 40 novoszibirszki próbálkozásból 39-et fogott, shutoutját Alekszandr Sarov rontotta el az 52. percben.

A Nyeftyehimik hiába szerezte meg a vezetést a Szocsi ellen, a vendégek négyszer is betaláltak. A szocsi csapat kapujában Ivan Kulbakov 36-szor védett.

Az Avangard otthon tartotta a pontokat a Lokomotivval szemben. Az omszkiaknál Gyenyisz Zernov és Ilja Kovalcsuk egyaránt 1+1 ponttal zárt, Igor Bobkov 37 lövést hárítatt. Az Avangard előnye továbbra is 2 pont közvetlen üldözője, a Szalavat Julajev előtt.

A Vityaz háromszor is egyenlített Minszkben, ám amikor a fehéroroszok megléptek 5-3-ra, nem tudtak visszajönni a meccsbe. A Dinamo Minszk megerősítette nyugati 6. helyét, ellenben a Nyugati főcsoport 8. helyén álló Vityaz nem tudott meglépni a szintén 52 pontos Szpartaktól.