3 gólos hátrányból győzött a Washington

A Capitals az Islanders ellen fordított, Alexis Lafreniere az első gólját lőtte, Patrick Marlea ötödik a lejátszott meccsek tekintetében.

A Boston könnyedén szerezte meg egymás után 10. hazai győzelmét a Pittsburgh ellen. A Bruins 1-1 után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt és a duplázó Patrick Bergeron vezetésével hármat pakolt be Tristan Jarry kapujába. A szezont gyengén kezdő és az első három meccsén csak három gólt szerző Boston kezdi tavalyi önmagát idézni, az utolsó négy találkozóját megnyerte és összesen 18 gólt ütött.

A New York Rangers négy vereség után a Buffalo ellen szakította meg a rossz szériáját. A rendes játékidőben a Rangers kétszer szerzett vezetést, a Sabres kétszer egyenlített. 2-2 után a hirtelen halálban a győztes gólt az idei draft 1/1-ese, Alexis Lafreniere lőtte, akinek ez volt az első találata az NHL-ben. Paul Thompson (1926), Szergej Nyemcsinov (1991) és Mats Zuccarello (2011) után Lafreniere a Rangers történetének negyedik játékosa, aki az első gólját hosszabbításban lőtte.

lafreniere

Nem sikerült Lindy Ruff 1500. mérkőzése, a Philadelphia a jobb helyzetkihasználásának és kapusteljesítményének köszönhetően legyőzte a New Jerseyt. A Devils pontosan kétszer annyit lőtt kapura (34-17), de ez is kevés volt a fantasztikus napot kifogó és 33 védést bemutató Carter Harttal szemben. A Philly a harmadik harmad elején húzta be a meccset, amikor négy perc alatt kettőt lőtt Michael Raffl és Claude Giroux révén.

Háromgólos mínuszról győzött a Washington a New York Islanders ellen. A vendégek 3-0-s vezetés mellett mentek az első pihenőre, és úgy gondolták, hogy zsebben van a két pont. Ez nagy hiba volt. A Capitals a második játékrészben ráérzett a lehetőségre, 9 perc alatt ötöt lőtt, amihez Tom Wilson csapott hozzá még egy üres kapus gólt az utolsó percben. A Capitalsban Conor Sheary duplázott, míg a nyáron igazolt Zdeno Chara az első gólját üttötte új csapatában.

Petr Mrazek és Andrej Vasziljevszkij is hibátlanul védett a rendes játékidőben a Carolina?Tampa Bay mérkőzésen. A PNC Arenában a gólcsendet a hirtelen halál második percében törte meg Martin Necas, aki biztosan értékesítette Jordan Staal keresztpasszát.

A játéknap egyetlen szétlövését a Columbus nyerte a Florida ellen. A Blue Jackets kétszer került lépéselőnybe, de a Panthersnek mindkét találatra volt válasza. A rávezetések során a vendégek harmadszor is hátrányba kerültek Alexandre Texier fantasztikus büntetője után, de ekkor már nem sikerült egyenlíteniük, Elvis Merzlikins hárította Patric Hörnqvist kísérletét. A Columbusban a két nyári igazolás, Mikko Koivu és Max Domi először volt eredményes.

A Bell Centerben minden harmad 2-0-ra végződött. Az elsőt és a másodikat a Montreal húzta be ilyen arányban, a harmadikat a Calgary, így elmondható, hogy a Canadiens gond nélkül tartotta otthon a pontokat. Jesperi Kotkaniemi és Jonathan Drouin két-két előkészítéssel zárta az estét, Nick Suzuki egymás után hetedszer szerzett pontot.

A Minnesota korán megalapozta sikerét a Los Angeles ellen, 12 perc játék után már 3-0-ra vezetett. A Kings innen még szorossá tette a találkozót két góllal, de a Wild két újabb találata elvitte a vendégek pontszerzési reményeit. Marcus Johansson és Jonas Brodin neve mellé két-két egység került, Kaapo Kahkonen 32 védéssel zárt.

A Dallas az utolsó öt percben tette fölényessé a győzelmét a Detroit ellen. A Red Wings 1-4 után még visszajött egy gólra a harmadik harmad derekán, de a Stars hárommal válaszolt, és végül 7-3-mal húzta be meccset. Gyenyisz Gurjanov és Miro Heiskanen három-három egységgel járult hozzá ahhoz, hogy a Dallas tíz év után ismét négy győzelemmel kezdje a szezont. A Red Wings hátvédje, Marc Staal a 900. meccsét játszotta az elitben.

staal 900

A Colorado kapusa, Philipp Grubauer 21 védéssel és shutouttal járult hozzá a San José legyőzéséhez. A másik oldalon Devan Dubnykra sem lehetett panasz, hiszen 50 percig hibátlanul védett, ám az utolsó 10 percben háromszor is maga mögé kellett nyúlnia. Az Avsban Nazem Kadri duplázott, a Sharksban Patrick Marleau az 1731. meccsét játszotta amivel befogta az örökranglista negyedik helyén álló Ron Francist.

Az Arizona a 34-16-os lőlap ellenére csak egy késői góllal tudta behúzni az Anaheim elleni összecsapást. A vendégek kapujában John Gibson halmozta bravúrokat, és mindent megtett a pontszerzés érdekében. 2-2-es állásnál öt perccel a befejezés előtt ő is tehetetlennek bizonyult, a második gólját szerző Christian Dvorak megszerezte a győzelmet a Coyotesnak.

A Vancouver négy nap alatt harmadszor is könnyedén verte az Ottawát. A Canucks a 7-1-es és az 5-1-es diadal után ezúttal 4-1-re győzött, az egyaránt három-három pontig jutó Brock Boeser, Elias Pettersson kettős vezetésével. A Sens ezzel a zakóval egymás után a hatodik vereségét könyvelhette el.

Hiába küzdött az Edmonton, nem tudott pontot szerezni a Toronto ellen. Az Oilers felállt kétgólos hátrányból, majd Wayne Simmonds találata után is egyenlíteni tudott. Hat perccel a befejezés előtt érkezett azonban Auston Matthews emberelőnyös gólja, amire már nem volt válaszuk McDavidéknek. A Maple Leafs ezzel a sikerrel már 14 pontos, és nemcsak a kanadai divíziót vezeti, hanem egyben az egész tabellát is.

A Vegas?St. Louis mérkőzést elhalasztották, az új időpontról még nem született döntés.