Első sikerére hajthat a MAC HKB ellen a GYHK

A gyergyóiak háromból háromszor kikaptak az újbudaiaktól eddig, igaz, két pontot így is szereztek.

Utoljára feszül egymásnak az idei Erste Liga-alapszakaszban a Gyergyói HK és a MAC HKB Újbuda. A szezon előtt közel azonos játékerejűnek jósolt együttesek között meglehetősen nagy a különbség. Ez az általuk gyűjtött pontok mennyisége és a helyezésük mellett az egymás elleni eredményekben is megmutatkozik. A MAC HKB jelenleg a 3. helyen áll 50 ponttal, míg a GYHK 36 egységgel hetedik. Miközben előbbinél azon gondolkodnak, hogyan kerülhetnének még előrébb, addig utóbbi mintha be lenne betonozva, a lemaradása az előtte állókhoz képest nagy, az előnye az utána következőkkel szemben még nagyobb. Ezzel együtt potenciálban mintha mégsem lenne ekkora a differencia, amit a gyergyóiak “nagycsapatok” ellen aratott sikerei is visszaigazolnak. Mindazonáltal Szilassy Zoltán fiai éppen Kangyal Balázs legénységével szemben semmilyen sikerélményt nem raktározhattak el az elmúlt hónapokban. A székelyek tarsolyában egy büntetőkkel és egy hosszabbításban elszenvedett vereség mellett egy durva 0-7 van, így a csütörtök esti az utolsó sanszuk arra az Erste Liga alapszakaszában, hogy javítsanak a mérlegen. Ez már csak azért is ildomos lenne részükről, mert a második anyaországi túrájuk sem sikerült fényesre. Ami viszont a MAC HKB-t illeti, a rozsomákok két győzelem után érkeztek Erdélybe – motorjuk, Terbócs István ezenközben a hét játékosa címet is kiérdemelte –, és nem kétséges, hogy hosszabbra szeretnék nyújtani sorozatukat, annál is inkább, mert az előzmények alapján joggal gondolhatják: Csíkszeredában és Brassóban nehezebb dolguk lesz.

Gyergyói HK–MAC HKB Újbuda 2-1

A gyergyószentmiklósiak megszerezték az első sikerüket az újbudaiakkal szemben.

A két csapat legutóbbi mérkőzéséhez képest a Gyergyói HK-nál nem szerepelt Péter Zsolt és Basaraba, utóbbi légióshelyét Pance foglalta el. A MAC HKB keretében Csollák és Ádám Zsolt nem kapott lehetőséget, ellenben Tornyai visszatért a védelembe. A meccs elején a hazaiak játszottak jobban, ez eredményre is vezetett: két és fél perc telt el, amikor Pance jó ütemben kapott korongot, majd a bedobópont környékén pontosan lőtt, amivel előnyhöz juttatta a GYHK-t. Úgy tűnt, a találkozó első emberhátrányát kibekkelik a gyergyóiak, ám Nagy Krisztián bekotorta a korongot Cooke kapujába. A középső harmadban a jégkorongozók a játék mellett egymással is sokat foglalkoztak. A meccs felénél Dóczi kiosztott egy kemény ütközést Kosirantának, a hazaiak csapatkapitánya tudta folytatni a játékot. A harmadik húsz perc elején a Gyergyói HK járt közelebb a vezetés megszerzéséhez, majd amikor Kreisz 2+10 perces büntetést kapott palánkra lökésért, St. Amant kihasználta a fórt. Nem sokkal később a GYHK Cooke vezetésével kibekkelt egy kettős emberhátrányt. A végén a MAC HKB megpróbálkozott egy kapuslehozatallal, hiába.

A Gyergyói HK 2-1-re nyert, pénteken a DEAC-ot fogadja, míg a Brassó győzelme miatt a 4. helyre visszacsúszott MAC HKB Újbuda a Sportklub otthonában javíthat.

gyemac-2021

fotó: Gyergyói HK

Mondtam a legényeknek, hogy egygólos meccs lesz

A Gyergyói HK–MAC HKB Újbuda mérkőzésről Kangyal Balázs és Szilassy Zoltán vezetőedzők nyilatkoztak.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 0 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csomortani, Fehér, Péter.
Cooke: 98,0% (Ruczuj)
Bálizs: 95,2% (Farkas)