Pacioretty triplája is kevés volt a Vegasnak

A St. Louis büntetőkkel nyert a Golden Knighs vendégeként. Joe Pavelski a 800. pontját szerezte, Paul Maurice utolérte Al Arbourt.

Kezd magára találni a Boston, amely a Pittsburgh ellen hosszabbításban szerzett győzelmével egymás után a harmadik sikerét jegyezte. A Penguins az utolsó harmadban visszajött mínusz kettőről, és a ráadásban is megvolt az esélye, hogy megszakítsa nyolcas nyeretlenségi sorozatát a Bruins ellen. Malkin és Letang azonban hiába vezették Raskra a korongot zavartalanul, elszórakozták a ziccert. A másik oldalon másodpercekkel később Smith és Krejci került ugyan ilyen szituációba, ők magabiztosan oldották meg a lehetőséget.

A Rangers megismételte a Pittsburgh elleni teljesítményét a Buffalo ellen: azaz hiába vezetett kétszer, végül egymás után a negyedik vereségét gyűjtötte be. A mérkőzés fordulópontja a játékidő derekán volt, amikor a Sabres másfél perc alatt fordított 3-2-re Tobias Rieder és Jack Eichel góljaival. A hazaiaknál Rasmus Ristolainen gólpasszal ünnepelte 500. mérkőzését, a vendégeknél K’Andre Miller az első gólját lőtte az NHL-ben.

Egy háromperces rövidzárlat okozta az Edmonton vereségét Winnipegben. Az Oilers 44 percig teljes kontroll alatt tartotta a meccset, de jött a már említett megingás, amit a Jets három góllal büntetett. Connor McDavid találata még visszahozta a vendégek reményeit, de a hazaiak egy üres kapus góllal bebiztosították a győzelmüket. A Winnipegben Andrew Copp és Nikolaj Ehlers 4-4 pontot szerzett, míg Paul Maurice az 1607. meccsét vezényelte le edzőként, amivel befogta a negyedik helyen álló Al Arbourt.

paul maurice

A Philadelphia többek között James van Riemsdyk két emberelőnyös góljával és Ivan Provorov három pontjával verte a New Jerseyt. A Flyers a második harmad végén leadta kétgólos előnyét, de ezután zsinórban három gólt ütve bebiztosította a győzelmét. Egy perccel a befejezés előtt Pavel Zacha találata már csak a kozmetikára volt elegendő. A Phillyben Claude Giroux a 611. meccsét játszotta kapitányként, és ezzel megdöntötte Bobby Clarke klubrekordját.

Justin Schultz 27 másodperccel a befejezés előtt nyerte meg a meccset a Washingtonnak a New York Islanders ellen. A Capital One Arenában az első és a második harmad is döntetlenre végződött, és kevés hiányzott ahhoz, hogy a harmadik is egálra végződjön. A most 7 alapemberét nélkülöző Capitals a szezon első 7 mérkőzésén kivétel nélkül szerzett pontot. Korábban csak egyszer, a 2011/12-es szezon idején tudott így rajtolni.

Patric Hörnqvist volt a Florida nyerő embere Columbusban. A 34 éves svéd jobbszélső először három másodperccel a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást, majd a szétlövések ötödik körében győztes büntetőt lőtt. A Panthers kapujában Szergej Bobrovszkij 19 lövést fogott, és első meccsét nyerte korábbi csapata, a Blue Jackets ellen.

A Nashville a hirtelen halálban gyűrte le a Chicagót, és ezzel megszakította hárommeccses negatív sorozatát. A Predators kétszer egalizált a rendes játékidőben, a ráadásban pedig Roman Josi góljával a győzelmet is behúzta. A hazaiaknál Jakov Trenyin első gólját lőtte az NHL-ben, Pekka Rinne 18 lövést fogott és 2020. február 16. után védett ismét győztes mérkőzésen.

A 32 védést bemutató Calvin Petersen hozta a meccset a Los Angelesnek az Xcel Energy Centerben. A hazai jégen játszó Minnesota végig óriási fölényben volt, de csak egyszer tudta mattolni a vendégek kapusát, ami kevés volt a pontszerzéshez. A Kings győztes gólját Carl Grundstrom ütötte a harmadik harmad elején.

A Kingshez hasonlóan 2-1-re győzött a Dallas is a Detroit ellen. A különbség annyi volt, hogy a győztes gól az American Airlines Centerben a hosszabbításban született Jason Dickinson révén. A Starsban Joe Pavelski egy gólpasszal megszerezte a 800. pontját.

pavelski 800

A Vegas 46-25-re nyerte a kapura lövéseket, Max Pacioretty triplázott, de ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez. A sokkal hatékonyabban játszó St. Louis a rendes játékidőben 3-1-re és 4-2-re is vezetett, de a Vegas visszajött a meccsbe a karrierje hetedik tripláját szerző csatárnak, valamint a három gólpasszt kiosztó Mark Stone-nak köszönhetően. A plusz öt perc leteltével jöhettek a büntetők, ahol Brayden Schenn szerezte a győztes találatot a harmadik körben. A Bluesban Jordan Binnington két évvel ezelőtti formáját idézve 42 lövést fogott, míg David Perron kétszer köszönt be.

A Toronto is leadta kétgólos fórját Calgaryban, de a hajrára meg tudott újulni, így győztesen távozott a Scotiabankból. A Flames 1-3 után Johnny Gaudreau és az idényben először eredményes Milan Lucic révén kapaszkodott vissza. 3-3 után viszont elfogyott a lendület, a Leafs ezt kihasználva hét perccel a befejezés előtt Mitch Marner góljával behúzta a két pontot. Ebben az idényben a Toronto mind a hat találkozóját megnyerte, amikor Marner pontot szerzett.

Egy hetessel küldte haza a Colorado a San Josét. A Sharks ütötte az elsőt, de az Avs ezután lavinát indított be, és 10 perc alatt szerzett öt góllal eldöntötte a meccset a második harmad elejére. 5-1 után a vendégek szépítettek, de a Colorado másfél perc alatt szerzett két újabb találattal végképp lerázta üldözőjét. A hazaiaknál Mikko Rantanen zsinórban a hatodik meccsén volt eredményes, Cale Makar három találatot készített elő.

Egyetlen gól döntött Glendale-ben az Arizona?Anaheim összecsapáson, ezt a vendégek csatára, Danton Heinen ütötte az első harmad 11. percében. A Ducks kapujában John Gibson 31 védéssel szerezte meg karrierje 21. shutoutját.