Komáromy Botond sikerre vezette a Fehérvárt

A svéd utánpótlásból az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiára igazolt hokis kétszer is betalált a Vasas elleni U21-es meccsen.

Az U21-es bajnokság A csoportjában a DVTK Jegesmedvék 6-4-re nyertek a MAC otthonában, Tóth Tamás triplázott, az extraligás csapatból lejátszó Révész Marcell 1+1-gyel segített. Az UTE előbb a duplázó Cseh István Róbert vezetésével 3-1-re verte a Vasast, ám az Ifj. Ocskay Gábor JA a szlovén Tim Dolinar góljával hosszabbításban 2-1-re nyerni tudott a lilák otthonában. A vereség megfogta az újpestieket, akik két nappal később a DVTK ellen is alulmaradtak, 2-4 lett a vége. Az IOGJA a svéd juniorbajnokságból hazatérő Komáromy Botond duplájával lendületből 5-3-ra verte a Vasast. Az A csoportot a 30 pontos fehérvári alakulat vezeti a 26 pontos DVTK és a 25 pontos UTE előtt. A MAC 18 egységgel anegyedik, míg a Vasas továbbra is kilenc ponttal áll.

A B csoport rangadóján a DHK egyoldalú mérkőzésen 9-2-re verte a Győrt, az Erste ligás rutinnal is rendelkező Bartók András és Mihalik András egyaránt 4-4 ponttal zárt. Az FTC két hazai vereséggel gazdagodott, a KMH 4-2-vel, a Győr 7-3-mal bizonyult nála jobbnak. A Dunaújváros oda-vissza megmérkőzött a KMH-val, az első találkozót 6-2-re, a másodikat 5-4-re nyerte. A Győr három ponttal vezet az Acélbikák és néggyel a Debrecen előtt.

Az U18 bajnokság A1 csoportjában a MAC az utolsó harmadban 2 gólos hátrányból fordítva verte 7-5-re a Vasast, Ravasz Csanád triplázott. Az Ifj. Ocskay Gábor JA 9-3-ra nyert az UTE pályáján, Alapi Márton és Jábor Bendegúz is 5 pontig jutott. Az IOGJA és a MAC 17-17 ponttal áll az első helyen, az UTE hattal harmadik, a Vasas kettővel negyedik. Az A2 jelű kvartettben a DVTK 5-3-ra győzött az FTC pályáján, míg a DHK odahaza verte 7-1-re a KMH-t. A DVTK és a DHK elhúzott a harmadik pozícióban rekedt FTC-től, a KMH továbbra is pont nélkül áll. A B1- ben a Pesterzsébet 11-3-ra verte a Győrt, míg a B2-ben az Óbuda 3-1-re gyűrte le a Sportországot, majd 3-0-ra kikapott az Acélbikáktól.

A serdülők I. csoportjának rangadóján a MAC 6-2-re nyert az UTE ellen. Az újpestiek vereségükkel ? és az IOGJA a Dunaújváros ellen aratott 13-1-es sikerének köszönhetően ? visszacsúsztak a harmadik helyre. A táblázatot a MAC vezeti 5 ponttal a fehérvári akadémia előtt, míg a DHK-t 7-2-re legyőző Vasas negyedik. A II. csoportban a Sportország, a KMH és a DVTK is nyert, ebben a sorrendben állnak a pillanatnyi dobogón. A III. csoportban a Lehel hosszabbításban kikapott a MAC B-től, így az újbudaiak egy pontra megközelítették a jászberényi együttest. A IV. csoportban az Ajkai Óriások és a Kiskőrös is nyert, továbbra is egyenlő pontszámmal állnak a táblázat élén. Az V. csoportban egy mérkőzést rendeztek, a KSI megelőzte a Hatvant a negyedik helyen.

Az U14-es korosztály 6 csoportja közül a II.-ban rendeztek több mérkőzést, a Győr pontszámban utolérte a Debrecent, igaz, az ETO két mérkőzéssel többet játszott.