Az Avangard győzött Helsinkiben

Az omszkiak a 2 gólpasszt kiosztó Ilja Kovalcsuk vezetésével nyertek a Jokerit otthonában.

Szombaton és hétfőn is 4-4 mérkőzést rendeztek a KHL-ben. A hétvégi találkozót legsimább sikerét a Lokomotiv aratta: a jaroszlavliak 5-1-re nyertek Szocsiban. A győzelemből Anton Lander 2 góllal, Teemu Pulkkinen 2 gólpasszal, míg Edward Pasquale 26 védéssel vette ki a részét.

A Jokerit nyert a CSZKA otthonában. A finnek hőse a pályafutása 6. KHL-meccsét játszó Markus Hännikäinen volt, aki 1+1 ponttal, közte a győztes góllal segítette diadalra együttesét.

A Barisz hosszabbításban gyűrte le a Vityazt. A rájátszásért küzdő csapatok összecsapásán hiába vezetett háromszor is a nyugati együttes, végül a keletiek Jesse Blacker révén behúzták a pluszpontot a túlórában.

A rigaiak kétszer is vezettek a moszkvaiak elleni Dinamo-rangadón, ám a hazaiak otthon tartották a pontokat. Az oroszok legjobbja a 2+1 pontos Vagyim Sipacsov volt.

Hétfőn a Dinamo Minszk a Szeversztalt fogadta. A meccset a harmadik harmad közepén Shane Prince döntötte el a fehéroroszok javára. Dominik Furch 28 védéssel segítette sikerre a minszkieket.

A Vityaz lenullázta a Kunlunt, sikerének köszönhetően őrzi előnyét a Szpartakkal szemben a Nyugati főcsoport 8. helyéért folyó harcban. A podolszkiak kapujában Ilja Jezsov 31 védéssel ért el shutoutot.

Túlórába torkollt a Szpartak?Torpedo találkozó. A vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, ám a hazaiak rendre egyenlítettek, majd a ráadásban Makszim Ciplakov belőtte a fővárosiak győztes gólját.

Az Avangard győzött Helsinkiben. Az omszkiak a 14. percben Alekszandr Hohlacsov beleérős góljával megszerezték a vezetést, onnantól pedig a végéig megtartották az előnyüket. Az oroszoknál Andrej Sztasz és Szergej Tolcsinszkij egyaránt 1+1 ponttal zárt, Ilja Kovalcsuk 2 gólpasszt jegyzett.