Bizonyítani akar a Titánok ellen az UTE

A lila-fehérek súlyos vereség után érkeznek Győrbe, a Fehérvár-farm viszont a 8. helyét védi az Erste Ligában.

Nagy pofonba szaladt bele az Újpest legutóbb, a Csíkszeredai Sportklub bivalyerős támadójátékával elvitte a pontokat a Megyeri útról. Virág Csaba együttese 2-2-ig tartotta a lépést a vendégekkel, majd a második harmad végére kinyílt az olló, a harmadikban pedig nagyra nőtt a különbség, a 2-7 a csíkiak kvalitásait dicséri. Az UTE azonban bebizonyította már a szezon során, hogy bárhonnan képes felállni, mást ne mondjunk, a debreceni 1-8-at követően szoros meccsen kikaptak még az FTC-Telekomtól, ám utána máris visszavágtak a DEAC-nak, néhány héttel később pedig 8 meccses győztes széria építésébe kezdtek. Ennek ugyan vége szakadt a minap, ám ettől még minden esélyük megvan Bodóéknak arra, hogy a jelenlegi 5. helyükről előrelépve akár a közvetlen élmezőnyben zárjanak az alapszakasz végén. Ehhez természetesen hozni kell a tabellán lentebb elhelyezkedő gárdák elleni mérkőzéseket. Ami konkrétan a Titánok ellenieket illeti, az eddig nem okozott gondolt a liláknak, sorrendben 6-3-as, 9-3-as és 4-0-s sikereket arattak, tehát a párharcokon belül éppen Győrben voltak a legeredményesebbek. A szemszöget megfordítva: a mai a fehérváriak utolsó esélye arra, hogy pontot raboljanak az újpestiektől. Amire azért lenne nagy szükségük, mert két üldözőjük, a DAB és az Opten Vasas HC közül legalább az egyik közelebb kerül hozzájuk, lévén, hogy ők egymással rangadóznak. Ugyanitt kíváncsian várjuk Kasper Vuorinen csapatának összeállítását, hiszen a Hydro Fehérvár AV19 hosszú ICEHL-szünetéből adódóan egy-két tűzben edzett fiatal akár meg is mutathatná magát az Erste Ligában.

Titánok–UTE 5-10

Két harmad után 5-4-re vezetett a Fehérvár-farm, majd az utolsó játékrészben totális összeomlást produkált.

A hazaiak Szeles Martinnal a kapuban kezdtek, az ICEHL-keretből Kovács Alex kapott lehetőséget, a vendégek erősségei közül továbbra is hiányzott Kyle Just és a csapatkapitány Benk András, a vasak közé Duschek Dávid állhatott. A 10. percre kétgólos előnyre tettek szert a lilák, előbb Vorobjov, majd Bodó volt eredményes, utána Németh Kristóf szépített, 1-2 a 17. percben. A második játékrész gyors fóros Sikorcin-találattal kezdődött, ám ezúttal sem maradt sokáig a közte kettő, Luusuaniemi hamarjában közelebb hozta övéit. Amikor Bodó emberhátrányban belőtte önmaga második, csapata negyedik gólját, sokan azt gondolhatták, a favorit innen lerendezi a meccset, ám a Titánoknak más járt a fejükben. Támadásba lendültek, és sikerrel jártak többszörösen is: Vas Márk szépített, Dézsi egyenlített, Erdély Botond jóvoltából 5-4-re vezettek két játékrész után. Most az volt a kérdés, hogy a hátrány frusztrációkat okoz-e az UTE soraiban, vagy energiákat szabadít fel. Az utolsó felvonásra mindenesetre Gyenessel jöttek ki a hazaiak, aki a 48. percig őrizte hibátlanságát, ekkor másodszor talált be négy az öt ellen az Újpest, míg Nathan Perkovich először jegyzett gólt az Erste Ligában, más kérdés, hogy nem sok köze volt hozzá. A bolt beindult, szabályosan potyogtak a gólok: a mesterhármasig jutó Bodó jóvoltából előbb 5-6 került fel az eredményjelzőre, majd Sikorcin használt ki egy emberelőnyt, utána Nemes, illetve Varga Arnold is betalált, 5-9 az 54. percben, egészen hihetetlen menet volt ez. És még mindig nem volt vége, Luusuaniemi 2 percen belül másodszor állíttatta ki magát, ezt Stadel lőtte be, 5-10, két számjegy. Ez lett a vége, a DAB-verő Vasas utolérte a Titánokat, az UTE tartja a lépést az élmezőnnyel.

titute

fotó: Jani Martin/UTE

Az utolsó harmad brutális volt

Kasper Vuorinen és Virág Csaba vezetőedzők nyilatkoztak a Titánok–UTE mérkőzésről.

Erste Liga, Győr, 0 néző. Játékvezetők: Berger, Berger, Váczi, Balla.
Szeles: 82,6% (Gyenes: 68,4%)
Duschek: 89,1% (Rajna)