Túrája 8. győzelméért hajthat a Sportklub

Az már egyértelmű, hogy a csíkiaké a legjobb túramérleg az erdélyi csapatok közül, de egy nagy csata vár még rájuk.

A Gyergyói HK és a Corona Brassó után az SC Csíkszereda is befejezi magyarországi túráját. Az már biztos, hogy Beczéék teljesítettek a legjobban – méghozzá kimagaslóan –, jelenleg 7 győzelmet tudnak felmutatni 1 vereséggel szemben. Ehhez képest a Gyergyó csak 2 sikert hozott össze 7 próbálkozásból, míg a Brassó esetében 5 vs. 4 az arány. A Sportklubnak tehát mindössze egy botlása volt, és bár bizonyára nem esett jól a híveinek az FTC-Telekommal szembeni 3-7, a begyűjtött pontok összmennyisége, a 70 százalékos átlag, valamint az, hogy az Erste Liga-tabella 5. helye már csak karnyújtásnyira van tőlük, bizonyára kárpótolja őket. Nem beszélve az UTE – mint közvetlen rivális – elleni 7-2-ről, és arról, hogy a mérleg még tovább javítható Debrecenben. Természetesen ez a meccs sem lesz sétagalopp a székelyek számára, hiszen a DEAC is előttük áll a tabellán, David Musial együttese ráadásul a Vákár Lajos-műjégpályán is simán nyert 5-2-re, miután elsőre még októberben 6-3-as győzelmet aratott hazai jégen. Az azonban még egy másik Sportklub volt, a kékek időközben rengeteget erősödtek és fejlődtek, amit nyilván szombat este is igyekeznek majd bizonyítani. Ehhez képest a DEAC éppen kisebb gödörben van, 3 egymás után elszenvedett vereségnél tart, amelyek közül az utolsó különösen frusztráló volt. A debreceniek 1-0-ra vezettek, a brassóiak lehozták Polcot, Dalecky üres kapura vasat lőtt. Ezután egyenlítettek a kék-sárgák, majd büntetőkkel a pluszpontot is elvitték. Innen kell tehát felállniuk mentális erőtartalékaikat mozgósítva Novotnyéknak, éspedig a liga egyik legjobb formában érkező csapatával szemben. Hogy nagy rangadó lesz ez, afelől nincs kétségünk.

DEAC–SC Csíkszereda 4-3

Három vesztes meccs után nyert rangadót a Debrecen, amely a szezonban immár harmadszor verte a csíkiakat.

Mindkét vezetőedző a csatár légiósoknak szavazott inkább bizalmat, a hazaiaknál Filbrandt maradt ki, a vendégeknél Loginov bekk és Szamankov kapus, így utóbbiaknál László Arnold állhatott a vasak közé. Kissé ideges hangulatban indult a meccs, Becze már a 4. percben megkapta az első kiállítását, majd a 10.-ben több konfliktus is kiakalult, a csíkiak 20-asa Berta Ákos hátára ugorva próbálta lecsavarni ellenfele fejét, komoly bunyó azonban nem következett ebből, csak kisbüntetések. A vezetést Kozma Ferenc révén szerezték meg a debreceniek, majd az ő kiállításából egyenlített Blackwater, 1-1. A második játékrészben három perc alatt kettőt vágtak a DEAC-osok, előbb Novotny, majd Kulesov iratkozott be a jegyzőkönyvbe, 3-1. A csíkiak nekilendültek, igyekezetüket a menet felénél részsiker kísérte, a gólszerző Sándor Zoltán volt, 3-2. A záró felvonásban Salló Alpár kétpercese hozott újabb fejleményt, a fórt ugyanis Izacky értékesítette. A csíkiak persze nem hagyták magukat, alig telt el több két percnél, amikor Becze hozta közelebb az övéit, 4-3. Ennél többre azonban nem jutottak a kékek, így előbb a kapuslehozatallal, majd az időkéréssel is megpróbálkoztak. Ezúttal mindez nem vezetett eredményre, a DEAC 3 vereség után rangadót nyert – immár harmadszor gyűrve le a Sportklubot az aktuális Erste Liga-idény során –, de a vesztes félnek sincs oka panaszra, hiszen túrája 9 meccséből csak kettőt veszítette el.

debscc

fotó: DEAC

Az volt a lényeg, hogy minél többet lőjünk kapura

A DEAC–SC Csíkszereda mérkőzés után David Musial vezetőedző és Kozma Ferenc, az első gól szerzője nyilatkozott.

A debreceniek tájékoztatása szerint a csíkiak közül senki nem jelent meg az interjún.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kincses, Kincses, Kövesi, Szabó.
Hetényi: 94,2% (Gönczi)
László: 90,7% (Demeter)