DVTK Jegesmedvék?HKM Zvolen 2-3

Hiába fordította meg az állást 0-1-ről a miskolci Extraliga-csapat, a végén a Zólyom elvitte a 3 pontot.

A mérkőzés első percei kevés izgalmat hoztak, a csatárok ugyan mindkét kapust tesztelték, de komoly nehézséget nem okoztak nekik. A tempóra nem lehetett panasz, de jó párszor egy-egy hiba akasztotta meg a támadásokat. A 8. percben megszerezte a vezetést a Zólyom. Halama a palánk mellől tette középre a korongot, Kolenic a kapunak háttal állva szúrt bele, és a pakk a hálóba vágódott (0-1). Az első emberelőnynek a 10. percben a Jegesmedvék vághattak neki, de igazán nagy helyzetig nem jutottak. Bő egy perccel a vége előtt egyenlítettek a haziak: Turbucz kapu mögüli passzát a középen egyedül maradt Flick lőtte egyből a hálóba (1-1).

A második harmad másfél percnyi áthúzódó miskolci fórral indult, de ebben a legnagyobb veszély egy zólyomi kontrában volt, amelyet csak másodjára fogott Adorján. A 25. percben Stupka lőhetett az üres kapu felé, a miskolci hálóőr visszaért. Egy perc múlva jött az első vendégelőny, de ezt elég simán kihúzták a házigazdák. A 31. perc megfordította az állást magyar csapat, amikor Vas egy lecsorgó korongot emelt fonákkal a felső sarokba (2-1). Villámgyors válasz érkezett a másik oldalon: még egy perc sem telt el, amikor az Adorjánnal szemben álló Kelemen észrevette az oldalt szabadon lévő Stupkát, aki megkapott passzt kapásból küldte az üres hálóba (2-2). Nem sokkal később csaknem két percnyi 4 a 4 elleni hoki következett, igazi ziccer nélkül. A 36. percben a Zólyom önállóan kezdett neki egy emberelőnynek. Ebből már csak 17 másodperc volt hátra, amikor egy levágódó korongot Zuzin a kapu előtt tömörülő játékosok között bombázott a hosszú sarokba (2-3). Az utolsó másfél percet ismét előnyben játszhatták a Jegesmedvék, de az EBEL-t is megjárt svéd Rahm kapus a helyén volt.

A harmadik játékrész kimaradt zólyomi előnnyel indult. Keményen gyűrték egymást a csapatok, de ezt jelentős részt a mezőnyben tették, illetve jó pár blokkot is produkáltak a játékosok, a kapusok így nem kaptak igazán komoly feladványokat. A harmad felénél újabb két percet töltött előnyben a Zólyom kézzel fogható eredmény nélkül. A következő cserék pörgős hokit hoztak, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Két és fél perccel a vége előtt egy lövés már átjutott Adorjánon, ám egy védő még időben észlelte a veszélyt, és felszabadított. A végén a miskolciak lehozták a kapust, egyenlíteni azonban nem sikerült.

A DVTK Jegesmedvék összeállítása:  Adorján ? Wehrs, Bukor, Rokaly, Vas, Osterberg ? Láda, Kiss D., Csányi, Galanisz, Magosi ? Szirányi, Vojtkó, Flick, Páterka, Anderson ? Hadobás, Révész, Miskolczi, Turbucz.