Mihajlisz-triplával győzött a Barisz

A kazahok a 25 éves csatár 3 góljával verték 3-2-re az Amurt.

Szombaton rangadót játszott a Metallurg és a Szalavat Julajev. A magnyitogorszkiak a 14. percben 2-0-ra vezettek, de a baskírok a második harmad elejére egyenlítettek. A meccs győztes gólját a szezon közben érkezett Philip Holm lőtte az 56. percben, akinek ez volt az első találata az új csapatában.

Hosszabbítás döntött Szocsiban. A rendes játékidő 1-1 gólja után a ráadás 24. másodpercében Kaspars Daugavins belőtte a Vityaz győztes találatát. A podolszkiak hátránya 3 pont a Nyugati főcsoport 8. helyén álló Szpartak mögött.

Nyikita Mihajlisz vezetésével győzött a Barisz. A kazahok csatára a második játékrész első felében kétgólos előnyhöz juttatta csapatát, aztán amikor az Amur egyenlített, másfél percre rá Mihajlisz mesterhármasig jutott, ami 2 pontot ért csapatának.

Az Avangard hiába szerezte meg a vezetést Klim Kosztyin góljával Jekatyerinburgban, az Avtomobiliszt fordított és nyert. A hazaiak legjobbja az 1+2 pontos Peter Holland volt. Az omszkiak sorozatban harmadik meccsüket bukták el, előnyük 2 pont a Szalavat Julajev mögött a Csernisov-divízió élén.

Az Ak Barsz lenullázta a Torpedót. A kazanyiak a 44. percben Kirill Petrov révén megszerezték a vezetést, majd Patrice Cormier üres kapura beállította a végeredményt. Adam Reideborn 31 védéssel zárt hibátlanul.

A Traktor kapott gól nélkül verte a Lokomotivot, sikerével megelőzte a Torpedót és a Keleti főcsoport 6. helyén áll. A cseljabinszkiek kapujában Roman Will 23 védéssel ért el shutoutot.

A Nyeftyehimik az első harmadban eldöntötte a Dinamo Riga elleni meccsét. A nyizsnyekamszkiak a 16. percben 3-0-ra vezettek, előnyüket a végéig megőrizték, a lettek csak felzárkózni tudtak.

Büntetők döntöttek Cserepovecben. A rendes játékidő 1-1 gólja után a szétlövésből a Dinamo Minszk jött ki jobban, így a fehéroroszok szerezték meg a pluszpontot, aminek köszönhetően megelőzték legyőzött ellenfelüket és a nyugati 6. helyre ugrottak.

Szintén rávezetések döntöttek a Dinamo Moszkva?Szibir találkozón. A 65 játékperc itt 3-3 találatot hozott, a büntetők a 8. körben dőltek el, ahol a vendégektől Mikael Ruohomaa eredményes volt, ellenben Danyiil Taraszov nem talált be Harri Säterinek.

A CSZKA nyerte a katonacsapatok rangadóját a SZKA-val szemben. A fővárosiaknál Lars Johansson 20 védéssel vezette sikerre csapatát. A CSZKA jelenleg 71 pontos, hátránya 3 pont a ligaelső Ak Barsz mögött.

KHL, 2021. január 16.:

Metallurg?Szalavat Julajev 3-2
G.: Zemcsonok, Prohorkin, Holm ill. Granlund, Alekszejev
K.: Olkinuora (28/30) ill. Metsola (28/31)

Szocsi?Vityaz 1-2 h.
G.: Smeljov ill. Gyergacsov, Daugavins
K.: Kulbakov (31/33) ill. Jezsov (29/30)

2021. január 17.:

Barisz?Amur 3-2
G.: Mihajlisz (3) ill. Lugin, Tyerescsenko
K.: Karlsson (37/39) ill. Langhamer (22/25)

G.: Petrov, Cormier ill. ?
K.: Reideborn (31/31) ill. Tyihomirov (28/29)

Nyeftyehimik?Dinamo Riga 3-2
G.: Porjagyin (2), Safigullin ill. Dzerins, Sztoljarov
K.: Ivannyikov (26/28) ill. Nalimov (18/21)

Szeversztal?Dinamo Minszk 1-2 b.
G.: Liska ill. Klinkhammer, Varfolomejev (győztes büntető)
K.: Podjapolszkij (21/22) ill. Furch (25/26)

Dinamo Moszkva?Szibir 3-4 b.
G.: Muranov, Sipacsov, Jaskin ill. Milovzorov, Sarov, Cseszalin, Ruohomaa (győztes büntető)
K.: Garipov ill. Säteri

CSZKA?SZKA 3-1
G.: Leipsic, Okulov, Andronov ill. Galimov
K.: Johansson (20/21) ill. Aszkarov (24/27)