Újabb dupla rangadóra készülhet a MAC HKB

Az újbudaiak a Brassó elleni két mérkőzésük után a Csíkszeredai Sportklubot fogadják pénteken és szombaton.

Kőkemény hete van a MAC HKB-nak, hiszen 6 nap alatt 4 alkalommal meccsel az Erste Liga legerősebbjei közé tartozó erdélyi ellenfelekkel. Az első duplát összességében eredményesen zárták Kangyal Balázs tanítványai, akik aligha lehetnek elégedetlenek a megszerzett 3 ponttal, annál is inkább, hogy másodjára a szezonban elsőként győzték le a Coronát rendes játékidőben, köszönhetően mindenekelőtt az egyre kiválóbb formát mutató Terbócs István 2+2 pontos produkciójának. A MAC HKB ráadásul hosszabb idő először győzött le az élmezőnyhöz tartozó riválist, így pillanatnyilag dobogós, és az alapszakasz végéhez közeledve tovább bizakodhat a minél kedvezőbb helyezés kiharcolásában, ami középszakasz híján nagyon fontos a rájátszásra nézvést. Most azonban talán még nehezebb feladat vár az újbudaiakra, lévén, hogy az erdélyi gárdák közül a Sportklub érkezett a legjobb formában a magyarországi túrára. A csíkiak ellenállhatatlanul jégkorongoztak eddigi 4 mérkőzésükön, vendéglátóiknak esélyük sem volt, egyedül a Vasas volt az, amely többé-kevésbé tartani tudta velük a lépést. Legutóbb viszont a Dunaújvárosi Acélbikákhoz képest alapvetően más szinten hokiztak Beczéék, a házigazdák jószerével egyetlen lépésüket és mozdulatukat sem bírták lekövetni. Persze ne feledjük, a MAC HKB minden jel szerint más szintet képvisel az idén, mint a DAB, és a Szereda számára is a rangadók mostantól következő sorozata az igazi kihívás, innentől figyelhetjük meg érdemben, hogy mire is képes ez idő szerint az alapból bajnokesélyesnek tekintendő csíki társaság. A felek első találkozójára Szeredában került sor az évadban, azt könnyed 7-3-mal abszolválta Jason Morgan legénysége. A pénteki összecsapás kora délután kezdődik, és a ligatévén lesz követhető, ellentétben a szombati visszavágóval, amelyet a köztelevízió sportcsatornáján láthatnak majd a drukkerek.

MAC HKB Újbuda–SC Csíkszereda 4-5

A Sportklub a remekül játszó első sorának köszönhetően hosszabbításban legyőzte dobogós ellenfelét.

A hazaiaknál Csollák és Strenk nem játszott, helyettük Bugár öltözhetett be. A Sportklubnál Maylan és Tousignant pihent, itt Combs és Loginov tért vissza a légiósok közül. A meccsből csak 45 másodperc telt el, amikor félbeszakították a plexi repedése miatt. A 10 perces kényszerszünet után szinte azonnal megszerezte a vezetést a MAC HKB: Macaulay lövésébe Nagy Krisztián ért bele, Szamankov tehetetlen volt. Alig több mint 4 perccel később Combs révén egyenlítettek a vendégek. A harmad közepén egy páros büntetés nyomán 4 a 4 ellen játszottak a felek: a speciális helyzetben előbb Yellow Horn közelről szerzett góljával fordítottak a csíkiak, de előnyük csak 42 másodpercig tartott, Majoross érkezett jól egy középre tett korongra. Az első szünetre MAC HKB-vezetéssel vonultak a csapatok, ugyanis Orban emberfórban sikerrel lőtte rá Szamankovra a korongot, majd a pihenő után Jászai büntetéséből Blackwater egalizált. Ezt követően sokáig döntetlenre állt a találkozó, aztán a 35. percben Casaneanu kicselezte Bálizst, újra a vendégek vezettek. A harmadik felvonás első 5 a 4 elleni lehetőségével nem éltek a hazaiak, a másodikkal igen: Kreisz a bedobópontról egyenlített. Az 56. percben az 1+2 pontos Yellow Horn szabálytalanul ütközte le a szintén 1+2-es Macaulayt, amiért 2+10 perces büntetést kapott, azaz számára véget ért a mérkőzés. A rendes játékidő nem hozott több találatot. A hosszabbítás fél percig tartott, egy Szamankov-védést követő kontrából Combs belőtte a Sportklub győztes gólját.

Az SC Csíkszereda 5-4-re győzött, a két csapat szombaton 14:10-től újra összeméri az erejét.