A MAC HKB máris visszavághat a Brassónak

A kék-sárgák egy újabb 3 pontos győzelemmel beérnék az újbudaiakat és az újpestieket is.

Két nap alatt másodszor mérheti össze erejét a MAC HKB és a Brassó, ezúttal a köztelevízió sportcsatornája is közvetíti az összecsapást. Első nekifutásra szűken ugyan, de nyerni tudott a szemre erősebb kerettel rendelkező vendégcsapat, a 2-1-es végeredmény már a 17. percben kialakult. Kangyal Balázs, a hazaiak vezetőedzője egyáltalán nem volt elégedetlen az övéi játékával, noha a nulla pontnak értelemszerűen nem örülhetett, míg Dave MacQueen, a vendégek szakvezetője azt emelte ki, hogy a speciális egységek teljesítménye volt a döntő. Tény, hogy a Corona 4 hátrányt védekezett ki sikeresen, ezzel szemben mindössze 2 fórjából az elsőt máris értékesítette. A brassóiak magyarországi túrájuk első két mérkőzését elveszítették – igaz, túlórában –, ezért is nagy öröm számukra, hogy végre nyerni tudtak, ami plusz energiákat biztosíthat számukra a még mindig 6 egymás utáni idegenbeli találkozót jelentő folytatásra. Figyelemre méltó az is, hogy a Brassónak továbbra sincs ebben a szezonban rendes játékidős veresége. Ami a MAC HKB-t illeti, ismételten azt kell kiemelnünk, amit már többször: az együttes a karácsony előtti erdélyi túra óta nem nyert rangadót – az Opten Vasas HC-t kétszer legyőzte ebben az időszakban –, és ha a közvetlen élmezőnyben szeretne maradni, akkor mielőbb változtatnia kell ezen a tendencián.

Fotó: Mudra László - MAC

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

MAC HKB Újbuda–Corona Brassó 4-3

A 2+2 pontos Terbócs István vezérletével rangadót nyert a MAC HKB, a Brassó először kapott ki rendes játékidőben.

Hétfőhöz képest annyi változás történt a csapatokban, hogy a Brassó kapuját Polc helyett Tőke védte, míg a MAC HKB-nál Kozma Dávid felkerült az első sorba, Nagy Krisztián és Schlekmann Márk mellé. A hazaiak viszonylag gyorsan vezetést szereztek, első előnyükben talált be Terbócs a bedobókörről. A Coronának idő kellett, hogy felpörögjön, valamelyest sikerült, Tranca nagyon szépen ért bele Wilson lőtt passzába, 1-1 a 19. percben. A második játékrész élénkebb hokit hozott, a folyamatosan rendkívül agilisan játszó Terbócs tökéletes assziszttal szolgálta ki Kreiszt, majd a 31. percben már 3-1 volt az állás, ekkor Garát emelésébe ért bele mesterien Brance Orbán, a MAC HKB 34-ese ennél a szituációnál is asszisztos volt. Nem sokáig maradt a közte kettő, alig fél perc elteltével Dame-Malka lőtte ki a bal felsőt, majd rövidesen az egyenlítés is meglett, Valchar pompás középre adásából Klempa vágta be kapásból a korongot, Bálizs tehetetlen volt, 3-3. A harmadik felvonásban többet támadtak a vendégek, hiába, Bálizs nagy védéseivel és önfeláldozó védekezéssel útját állták a rohamoknak a “rozsomákok”. Amikor pedig már szinte mindenki a hosszabbbításra készült, Terbócs középre lőtt korongja épp annyira változtatott irányt, hogy beférjen a rövid sarokba, 4-3 az 59. percben. Dave MacQueen hiába hívta le gyakorlatilag azonnal a kapusát, a harmadszori egyenlítés nem jött össze, ezzel rangadót nyert a MAC HKB, a Coronának pedig ez lett az első 0 pontos meccse a az idei Erste Liga-szezonban.

A frissességünk az, amire lehet építeni

A MAC HKB–Brassó mérkőzés után hazai részről Marton Tibor másodedző, a vendégektől Dave MacQueen vezetőedző nyilatkozott.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kincses, Kincses, Kis-király, Dorner.
Boriszenko, Bors, Mihály, Molnár Z., Péter
Tornyai, Strenk, Lőczi, Ritter, Molnár B.

A MAC HKB összes góljában benne volt Terbócs

Kettőt lőtt, kettőben előkészítőként vállalt szerepet, mutatjuk a Brassó elleni mérkőzés összefoglalóját.

VÁL 18:30 HUNNOR INFO