Hartikainen 4 gólt lőtt az Ak Barsznak

A Szalavat Julajev a finn csatár vezetésével vetett véget a kazanyiak 10 meccses győzelmi szériájának.

Az Amur legyőzte a Kunlunt. A habarovszkiak már 4-1-re is vezettek a kínai klub ellen, végül egygólos sikernek örülhettek. Az oroszoknál Matvej Zaszeda 2+1 ponttal zárta a mérkőzést.

Az Ak Barsz egy 10 mérkőzése tartó győzelmi sorozattal érkezett Ufába. A Szalavat Julajev lezárta a sorozatot: 3-3-as állás után előbb Sakari Manninen talált be, aztán a már korábban is egyszer eredményes Teemu Hartikainen lőtt még 3 gólt a tatároknak. A kazanyiak legutóbb december 1-jén, az Avangard otthonában szenvedtek vereséget.

A Jokerit háromszor vezetett az Avtomobiliszt ellen, de a vendégek csak kétszer tudtak egyenlíteni: Marko Anttila 57. percben született góljára már nem votl válaszuk.

A Szeversztal otthon tartotta a pontokat a Szocsival szemben. A cserepovecieknél Vlagyiszlav Podjapolszkij 31 védéssel, Kirill Kapusztyin 2 góllal járult hozzá a Nyugati főcsoport 7. helyének megerősítéséhez.

A Vityaz kapott gól nélkül verte a Nyeftyehimiket. Ilja Jezsov 28 védéssel ért el shutoutot, Justin Danforth 1+1 ponttal zárt. A podolszkiak hátránya 3 pont a nyugati 8. helyen álló Szpartak mögött.

A Torpedo legyőzte a Traktort és megelőzte ellenfelét. A rangadót Chris Terry döntötte el, aminek köszönhetően a Nyizsnyij Novgorod-iak feljöttek a Keleti főcsoport 5. helyére.

Hosszabbításban dőlt el a katonacsapatok rangadója. A rendes játékidő 2-2 gólját követően a túlóra 3. percében Konsztantyin Okulov belőtte a CSZKA győztes gólját a SZKA kapujába. A moszkvaiak 1 pontra megközelítették a ligaelső Ak Barszt.