Kovalcsuk góljával győzött az Avangard

A rutinos csatár harmadik omszki találata 2 pontot ért csapatának a Metallurggal szemben. Tízmeccses győzelmi szériában van az Ak Barsz.

Pénteken a Barisz győzött Jekatyerinburgban. A kazahok a 24. percben 3-0-ra vezettek, előnyüket a végéig megőrizték, de a végjátékban a hosszabbításért támadhatott az Avtomobiliszt. Henrik Karlsson 38 védéssel segítette sikerhez a vendégeket.

Büntetők döntöttek Kazanyban. A Traktor a harmadik harmad elején 2-0-ra vezetett, ám az Ak Barsz a rendes játékidő utolsó 5 percében kiharcolta a túlórát. A gól nélküli ráadást követően a szétlövést Danyisz Zaripov döntötte el a hazaiak javára. A kazanyiak sorozatban 10. győzelmüknek örülhettek, aminek köszönhetően továbbra is vezetik a tabellát.

A Vityaz a 2+1 pontos Mattias Tedenby vezetésével gyűjtötte be a 2 pontot a Szocsival szemben. A svéd csatár mellett az 1+2 pontot szerző Kaspars Daugavins és a 39 védést bemutató Ilja Jezsov érdemel említést.

A Nyugati főcsoportban első CSZKA magabiztosan verte a Keleti főcsoport utolsó helyén álló Nyeftyehimiket. A moszkvaiaknál Mario Kempe mesterhármast lőtt, a szezonbeli második KHL-meccsét játszó Danyil Jurtajkin 1+1 pontot szerzett.

A Szpartak a légiósai vezetésével győzött a Jokerit otthonában. Az oroszoknál a szlovák Július Hudácek csak 1 gólt kapott, a svéd Emil Djuse 1+1 pontot szerzett, a szlovák Martin Bakos 2+1 pontig jutott, Robin Hanzl gólpasszt adott.

Szombaton a Dinamo Moszkva a Dinamo Minszket fogadta. Ha a fehéroroszok rendes játékidőben győztek volna, 1 pontra megközelítették volna a Nyugati főcsoport 4. helyén álló oroszokat, ám végül gólt sem lőttek. Alekszandr Jerjomenko 28 védéssel shutoutot ért el, a moszkvaiak megerősítették tabellán elfoglalt pozíciójukat.

Az Avangard a Metallurgot fogadta. A Csernisov-divíziót vezető együttes az első harmad után 3-0-ra vezetett, az előny felépítéséből Ilja Kovalcsuk 1-1 találattal és assziszttal vette ki a részét. A magnyitogorszkiak felzárkóztak 1 gólra, hiába, Corban Knight beállította a 4-2-es végeredményt. Kovalcsuk 1+1 ponttal zárt, Reid Boucher 1+2 pontig jutott.

A Lokomotiv győzött Rigában. A jaroszlaviak sorozatban negyedik sikerüknek örülhettek, hátrányuk 4 pont maradt a Nyugati főcsoportot vezető CSZKA mögött.