A nap rangadójára készül a Fradi és a GYHK

Az FTC-Telekom visszaelőzhetné a DEAC-ot, a Gyergyó tovább zárkózna az élmezőnyhöz.

Két kiváló kerettel rendelkező és a győzelmek útjára visszatalált együttes csap össze a csütörtöki Erste Liga-játéknapon a Tüskecsarnokban. A Fradi és a GYHK között jelenleg 4 hely és 16 pont a különbség, ennek ellenére abszolút kétesélyes találkozóra van kilátás. Ezt az állításunkat több ponton is alá tudjuk támasztani. Ilyen “bizonyíték” például az, hogy a felek az eddigi két meccsükön egyaránt 3-3 pontot szereztek, és nem is akárhogyan. Elsőre a GYHK vitt el 2 egységet a Tüskecsarnokból hosszabbítás után még októberben, másodjára a zöldek nyertek Gyergyószentmiklóson büntetőkkel novemberben, azaz rendes játékidőben még egyszer sem tudtak végezni. De megemlíthetjük azt is, hogy míg a Fradi a Vasas elleni meglepő vereségét követően nagy csatában verte a MAC HKB-t és a DAB-ot, addig a GYHK két csíkszeredai hatos után hazai környezetben felül tudta múlni a Sportklubot, előbb hosszabbításban, majd hatvan perc alatt is. Egy szó, mint száz, mindenképpen szoros és izgalmas küzdelemre van kilátás, ahol az FTC-Telekom nagyszerű támadóit nem lesz könnyű megállítania a vendégek védelmének – amelyben debütálhat az exzöld Imre Patrik –, és kulcskérdés az is, hogy Koskirantáék végre istenigazából ki tudnak-e bontakozni. A GYHK legjobb pontszerzője még mindig a védő Troncinsky, és az ő átlaga sem éri el a pont/meccset, ez egy élcsapatnál nem sok okot adhat az elégedettségre, akkor sem, ha Silló vagy Basaraba radikálisan javuló formája jó jelnek tekinthető a székelyek számára.

FTC-Telekom–Gyergyói HK 3-0

Nagy csatában nyert Fodor Szabolcs együttese, és ismét átvette a vezetést a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban.

A zöld-fehéreknél pihenőt kapott a nemrégiben visszatért Kóger Dániel, így az első sorba Somogyi Balázs ment fel Nagy Gergő és Hodgman mellé. A vendégek kapujában ismét Jordon Cooke állhatott, míg a frissiben igazolt Imre Patrik a második bekkpárba került, Fejes Nándor társaságába. Az első harmad a zöldek számára szokatlan hokit hozott, amennyiben a lőpárbajt a székelyek nyerték, az állás ugyanakkor 0-0 maradt. A második felvonásban előbb az kavarta fel a kedélyeket, hogy Pavuk Attila sportszerűtlen magatartásért kiülhetett 10 percre pihenni, majd megszületett a meccs első gólja. Ezt annak ellenére öt az öt ellen szerezte Hegyi Ádám a hazaiak részéről a 33. percben, hogy viszonylag bőkezűen osztogatták a játékvezetők a kisbüntetéseket. Azok kihasználatlanul maradtak, beleértve a Fradi több mint egyperces kettős fórját is. Az utolsó menet áthúzódó GYHK-emberelőnnyel kezdődött, és gól született belőle, csakhogy hátrányos: Hajós Roland révén 2-0-ra ment az FTC-Telekom. Ezután nagy küzdelem folyt a jégen, a kapusok mindent fogtak, így Szilassy Zoltán már az 57. percben kikérte az idejét, kisvártatva értelemszerűen lekorcsolyázott Cooke. Nem jött be, Somogyi Balázsnak mindösszesen 13 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy újabb gólt szerezzen. A megosztott címvédő 3-0-ra nyert, és ismét vezeti az Erste Liga-tabellát.