Linz?Hydro Fehérvár AV19 0-2

A magyar ICEHL-csapat sorozatban kilencedszer is nyerni tudott, és tartja a lépést a tabella élén a Bolzanóval.

A Hydro Fehérvár AV19 kapujában ismét Jaroslav Janus kezdett, Antti Karhula 17 mezőnyjátékost nevezett, a védelemből Stipsicz Bence, a csatárok közül Andrew Sarauer hiányzott. Az első felvonás nagyrészt a mieinké volt, Gracnar kapuja előtt folyt a játék a legtöbbször, Hári, Kuralt, Bartalis helyzetei is kimaradtak, emberelőnyben sem volt eredményes egyik gárda sem. A második felvonásban lényegesen élénkebb lett a Linz is, a ziccerek nem mentek be, ugyanúgy, ahogy Hargrove szép kísérlete sem, amely után a pakk túljutott a hazai hálóőrön, ám sajnos nem befelé pattant a kapuvasról, negyven perc után is 0-0 állt a táblán. Az utolsó harmad elején megtört a jég, ráadásul duplán, Bartalis közelije egy védő közreműködésével ment be, majd kisvártatva Kähkönen duplázta meg a Volán előnyét, 0-2 a 43. percben. A folytatásban mindent megpróbált Dan Ceman csapata ? az új vezetőedzőt néhány hete küldték el Villachból, előtte bajnok volt az Extraligában a Besztercebányával, első linzi meccsén legyőzte a Vienna Capitalst ?, de hiába, emberelőnyben és kapuslehozatalos helyzetben sem tudtak betalálni. Ezzel Jaroslav Janus újabb shutoutot könyvelhetett el, a Hydro Fehérvár AV19 pedig sorozatban a 9. győzelmét is behúzta, így tartja a lépést a tabella élén a Bolzanóval. A magyar gárda immár vesztett pontok tekintetében is dobogós.

A Hydro Fehérvár AV19 összetétele: Janus (Kornakker) ? Szabó B., Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt ? Caruso, Horváth, Erdély, Bartalis, Petan ? Geiger, Szabó D., Szita, Kähkönen, Mihály ? Kovács, Sárpátki.