7-1-gyel folytatták 14 éves sikersorozatukat a svédek

Az északiak veretlenségi szériája immár 53 meccs óta tart. Kanada 16-2-re verte a németeket, az USA 11-0-ra az osztrákokat.

A svéd válogatott nem mindennapi sorozata került veszélybe a koronavírus-járvány miatt: utoljára 2006. december 31-én kaptak ki az A csoportos junior-világbajnokság csoportkörében ? akkor az USA verte őket hosszabbításban 3-2-re ?, azóta 52 meccset játszottak, és mindegyiket megnyerték. Idén azonban a vírus őket sem kímélte, kulcsjátékosaik estek ki, mem játszottak egy felkészülési meccset sem a helyszínen, szombaton több mint egy hét után először korcsolyázhattak jégre. Ehhez képest a csehek csak egy harmadon keresztül tudták tartani a lépést, utána esélyük sem volt. A vezetést még megszerezték a 11. percben, a svédek azonban fél percen belül egyenlítettek, majd a második játékrészben lőttek gólt emberelőnyből, emberhátrányból és egyenlő létszám mellett is. A záró húsz percben még három találattal alakították ki a 7-1-es végeredményt.

A vb második napján a meglepetésre az elitbe jutott Ausztria is bemutatkozott, ellenfele az első napon az oroszok ellen kudarcot vallott amerikai válogatott volt. A meccs az ő esetükben is a második harmadban ment el, hiszen az első 20 percet kihúzták egyetlen kapott góllal, noha az USA folyamatosan tűz alatt tartotta őket, mint ez látható a 22 kapujukra érkezett lövésből is. A nyomást a középső periódusban még fokozták is az amerikaiak, akkor 30 alkalommal találták el az osztrák kaput, hat kísérlet be is ment. A záró felvonás inkább csak az önbizalom helyrebillentése szempontjából lehetett fontos a számukra, ezt négy újabb góllal abszolválták, kialakítva a 11-0-s végeredményt. Az amerikaiak arra is figyeltek, hogy Dustin Wolf shutoutot érjen el. A 19 éves hálóőr az oroszok elleni meccs második harmadában állt be Spencer Knight cseréjeként, és az azóta eltelt 86 perc alatt kapujára érkezett 21 lövés mindegyikét fogta. A másik oldalon az ICEHL-es Sebastian Wraneschitznek neve mellé a 11 bekapott találat mellett 58 védés került.

A németek finnek elleni 5-3-as veresége után azt írtuk: a helyzetük csak romlani fog, elvégre a vírus által megtizedelt válogatottra a házigazda Kanada várt. A kiütéses vereség elkerülése nem sikerült, Kanada több gólt lőtt, mint ahányszor a németek eltalálták a kaput, a vége 16-2 lett. Ezzel együtt André Tourigny szövetségi kapitány a meccs után ezt nyilatkozta: ?El kell ismernünk a németek teljesítményét. A betegség átsöpört a csapaton, 24 órán belül két igen jó válogatottal kerültek szembe. Keményen küzdöttek ellenünk, főleg az első harmadban.? A németek 14 mezőnyjátékost neveztek, egy nap pihenő után Szlovákiával játszanak, az a meccs fontosabb lesz a negyeddöntő eléréséért vívott harcban, mint a Kanada elleni volt.

Vasárnap három meccsel folytatódik a torna. Az első napon Szlovákiától vereséget szenvedő Svájc javíthat a finnek ellen, a másodikon északi szomszédunk Kanadával mérkőzik, végül a csehek Oroszországgal szemben kísérelhetik meg a helytállást.