A Kunlun legyőzte a Traktort

A kínai klub Anton Lazarjev révén 44 másodperccel a vége előtt lőtte be a győztes gólt.

Pénteken egyetlen mérkőzést rendeztek a KHL-ben, ahol a Lokomotiv a Szocsit fogadta. A vendégek a 25. percben 3-1-re vezettek, ám ekkor a jaroszlaviaknál Ilja Konovalov helyére Edward Pasquale érkezett a kapuba, aki hibátlanul teljesített, miközben csapattársai ötször is eredményesek voltak. A 6-3-as sikerből négy játékos is 2-2 ponttal vette ki a részét.

Szombaton hat helyszínen léptek jégre. A Szalavat Julajev Markus Granlund vezetésével győzött Novoszibirszkben: a finn csatár 1 gólpasszal és 2 góllal vette ki a részét a 3-1-es sikerből. A csapat másik két finn csatára, Sakari Manninen és Teemu Hartikainen egyaránt 2-2 gólpasszt adott.

A Barisz otthon tartotta a 2 pontot az Amurral szemben. A kazahok nagyon fontos pontokat szereztek, ugyanis a Szibir vereségének köszönhetően 5 pontra nőtt az előnyük a Keleti főcsoport 8. helyéért folytatott harcban.

Az Avtomobiliszt kapott gól nélkül verte a Nyeftyehimiket. A diadalt Dan Sexton és Jakub Kovár hozta: az amerikai csatár lőtte a meccs mindhárom találatát, miközben a cseh kapus 24 lövést fogott. A vendégek sikere nem Fjodor Korotajeven múlt, a 23 éves kapus 47-szer hárított.

Hosszabbítás döntött a Dinamo?SZKA rangadón. A második harmad végén történt gólváltást leszámítva Alekszandr Jerjomenko és Alekszandr Szamonov is hibátlanul védett a rendes játékidőben. A túlórát Vagyim Sipacsov döntötte el a moszkvaiak javára.

Kétgólos hátrányból felállva győzött túlórában a Szpartak az Avangard otthonában. Az omszkiak hiába léptek meg 2-0-ra az első harmadban, a második felvonásban a fővárosiak egyenlítettek, majd a ráadásban Lukas Radil be is lőtte a győztes góljukat. Alekszandr Truskov 32 védéssel segítette sikerhez a Szpartakot.

A Keleti főcsoport utolsó helyén álló Kunlun meglepte a Traktort. Úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, ám Anton Lazarjev 59:16-nál megszerezte a kínai klub győztes találatát. A cseljabinszkiek megőrizték a 3. helyüket a Keleti főcsoportban, ám ugyanúgy 50 pontosak maradt, mint a mögöttük álló Metallurg.

A Dinamo Minszk hiába vezetett 2-0-ra az első felvonás után, a Dinamo Riga kiharcolta a ráadást és pontot szerzett. A hosszabbítás 31 másodpercig tartott, a rendes játékidőben is eredményes Brennan Menell megszerezte a fehéroroszok pluszpontját jelentő gólt.

A Jokerit büntetőkkel gyűrte le a Szeversztalt. A játéknap egyetlen szétlövéses meccsén háromgólos hátrányból mentettek pontot az oroszok, ugyanis a 9. percben 3-0-ra a finnek vezettek. A rávezetéseknél a hetedik pár döntött, ahol Jegor Morozov kihagyta, Jesse Joensuu belőtte a büntetőt.

KHL, 2020. december 25.:

Lokomotiv?Szocsi 6-3
G.: Kajumov, Petersson, Kraszkovszkij, Barancev, Iljenko, Alekszejev ill. Valencov, Petykov, Vologyin
K.: Konovalov (13/16), 25:33-tól Pasquale (9/9) ill. Tretyak (33/39), 51:20-tól Kraszikov (4/4)

KHL, 2020. december 26.:

Szibir?Szalavat Julajev 1-3
G.: Puustinen ill. Granlund (2), Koledov
K.: Kraszotkin (22/25) ill. Taraszov (28/29)

Barisz?Amur 5-2
G.: Lilja (2), Sztarcsenko, Valk, Aszetov ill. Jordán, Masin
K.: Ortio (31/33) ill. Alikin (22/27)

Avtomobiliszt?Nyeftyehimik 3-0
G.: Sexton (3) ill. ?
K.: Kovár (24/24) ill. Korotajev (47/49)

Dinamo Moszkva?SZKA 2-1 h.
G.: Kagarlickij, Sipacsov ill. Belov
K.: Jerjomenko (24/25) ill. Szamonov (22/24)

Jokerit?Szeversztal 4-3 b.
G.: Haapala (2), Savinainen, Joensuu (győztes büntető) ill. Geraszkin, Petunyin, Vovcsenko
K.: Lindbäck (33/36) ill. Sosztak (2/4), 5:54-től Sugajev (23/24)

VB18 13:00 AUTHUN
VB18 13:00 HUNUKR