HK Poprad?DVTK Jegesmedvék 2-4

A miskolci Extraliga-csapat négy nap alatt másodszor győzte le idegenben a listavezető Poprádot.

Egy perc sem telt el, amikor Zagrapan már egyedül állt Adorjánnal szemben, a kapus védett. A miskolciak sem maradtak adósak, Vosvrdának egymás után kétszer is védenie kellett. A 3. percben jött az első hazai előny, amit a Jegesmedvék simán kivédekeztek, majd másfél perc múlva ugyanez játszódott le a másik oldalon. Teljes létszámban a hazaiak támadtak többet, ezt sok hibával tették, így kevés nagy helyzetük volt. A 11. percben óriási kavarodás alakult ki a miskolci kapu előtt, a végén heten keresték a korongot, amelyre aztán Adorján ráült. Két perccel később Zagrapan kapott remek passzt középen, a felső vas azonban a miskolciakkal volt. A 15. percben emberelőnyben megszerezte a vezetést a Poprád. Svitana kapta a bedobóponton a korongot, kicsit kivárt, majd a rövid felső sarokba bombázott (1-0). A 19. percben egy lecsorgó korongot Lövei lőhetett szabadon kapura, eltévesztette a célt. Az utolsó bő másfél percet előnyben játszhatták a Jegesmedvék, eredmény nélkül.

A második harmad elején a hazaiak kihagyták a következő előnyüket. Teljes létszámban is a Poprád irányította a játékot, ám Adorjánon nem találtak fogást, közben pedig a miskolciak kontráiban is volt veszély. A 29. percben egyenlítettek a Jegesmedvék, a középen üresen maradt Magosi lőtt a hosszú alsó sarokba (1-1). Két perccel később Vandas oldalról, a már fekvő Adorján fölött akart betalálni, a kapuvasról szedte le a festéket. A házigazdák nagyobb sebességbe kapcsoltak, hosszú percekre beszorították a miskolci csapatot a kapuja elé, de nem találták a rést a pajzson. A 37. percben Jordan léphetett volna ki szólóban, védője utolérte és kiszorította a ketrec elől.

A harmadik játékrész jól indult a miskolciaknak, a 46. percben emberelőnyben megszerezték a vezetést Rauhauser kék vonalas lövésével (1-2). Azonnal kaptak egy újabb fórt, Vas tuszkolta át a korongot Vosvrda kezén és a gólvonalon (1-3). Az 54. percben szépített a Poprád: Hascak oldalról, kiszorított helyzetből lőtt a rövid felső sarokba (2-3). Egy perc múlva ismét a miskolci kapuba került a korong, de kisles miatt nem adták meg a játékvezetők a gólt. A hajrában repkedtek a kiállítások, majd két perccel a vége előtt a hazaiak mestere időt kért. Nem sokkal később Rokaly ugorhatott ki egyedül, lövését védte Vosvrda, a kipattanót Szirányi emelte az üres kapuba (2-4).

A DVTK Jegesmedvék összetétele: Adorján ? Wehrs, Szirányi, Jordan, Flick, Egle ? Vas, Vojtkó, Rokaly, Galanisz, Magosi ? Rauhauser, Láda, Csányi, Lövei, Révész ? Mattyasovszky, Miskolczi, Ritó.