Lengyelország?Magyarország 2-1

A magyar válogatott hiába nyújtott vagány játékot a jégen, egy 5 másodperccel a vége előtt kapott góllal vereséget szenvedett első katowicei mérkőzésén.

Lengyelország már a 25. másodpercben megszerezte a vezetést: Arany Gergely egy védést követően elvesztette a botját, Filip Komorski ezt kihasználta és betalált a magyar kapuba (1-0). A gyorsan bekapott gólt követően néhány cserén át nyomott a válogatottunk, de Ondrej Raszka mindegyik lövést hárította. Ezt követően kiegyenlítettebbé vált a játék, de továbbra is a magyar csapat birtokolta többet a korongot. A 7. percben Kreisz Brúnót szabálytalannak látták a játékvezetők, Sean Simpson együttese kibekkelte a hátrányt, sőt a kiegészülés után nem sokkal egy hazai kiállítással emberelőnybe került. Magyarország élt a fórral: Garát Zsombor távolról egyenlített, Sági Martin takarta a kilátást Raszka elől (1-1). A gólnál Terbócs István és Nagy Krisztián jegyzett asszisztot. Néhány perccel később Kiss Roland ült ki a büntetőpadra, Arany vezetésével hősiesen kibekkeltük a 4 az 5 elleni szituációt. A nyitó harmad végén Vokla Roland éles szögből kapuvasat lőtt.

A középső játékrész elején eljött a második magyar emberelőny, jól járattuk a korongot, de nem tudtunk fordítani. Válogatottunk szemre tetszetősen, bátran játszott, természetesen a kockázatos cselek pontatlansággal is jártak. A 28. percben Vincze Péter vezethette egy lengyel védelmi hiba után Raszkára a korongot, de a hazai bekk megállította. A lengyel hátvéd nem kapott büntetést, ellenben ezt követően a válogatottak gyakorolhatták a speciális játékhelyzeteket. A következő csere során Voklát kiállították, a hátrányt kibekkeltük. Nem sokra rá újra Benk Andrásék lehettek többen a jégen, majd fordult a helyzet, Garát ült ki 2 percre, végül túl sok magyar volt a jégen, sőt Nagy Krisztián büntetésével kettős emberelőnyben is játszhatott Lengyelország.

A harmadik húsz percet 3 az 5 elleni játékhelyzetben kezdtük. A nyomást Arany vezetésével kibírtuk kapott gól nélkül. Amikor újra teljes létszámban lehettünk, visszatérhetett a felszabadult játékunk: Kreisz például szép cselekkel hozta magát helyzetbe, de a lehetőségét nem tudta sikerrel befejezni. A lengyelek főleg lendületből való támadásvezetéssel próbálkoztak, ritkán tudtak felállni a magyar harmadban. A játékrész közepén Terbócs lövésénél kellett nagyot védenie Raszkának. A hajrában nagy lehetőséget kaptunk a meccs eldöntésére, Szigetivel szemben szabálytalankodtak, nyomtunk, de nem tudtuk kihasználni a fórt. Úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, amikor az utolsó másodpercekben Voklától ? talán szabálytalanul ? elvették a korongot a harmadunkban, amiből Lengyelország belőtte a győztes gólját 5 másodperccel a vége előtt (2-1).

Magyarország drámai hajrában 2-1-re alulmaradt. Pénteken 17:45-től újra összeméri erejét a két válogatott.

A magyar válogatott összeállítása: Arany (Hetényi) ? Varga, Garát, Kiss R., Vokla, Sarcia, Dóczi, Bukor ? Benk, Nagy G., Bodó ? Sági, Nagy K. Terbócs ? Szigeti, Kreisz, Tóth R. ? Szabad, Majoross, Vincze, Dézsi.