Növelheti előnyét a listavezető MAC HKB

Az újbudaiak a Titánokat fogadják a Tüskecsarnokban, akik legutóbb szabályosan kiütötték az Acélbikákat.

Minden napra jut mostanában legalább egy mérkőzés az Erste Ligában: csütörtök este a listavezető látja vendégül a Fehérvár-farmot, amely szokás szerint idén is megmutatta már az oroszlánkörmeit. Erről konkrétan Kangyal Balázs együttesének is vannak tapasztalatai, hiszen kétszer is találkoztak a felek az elmúlt hetekben. Először október 22-én sima vendégsiker született Győrben, másodszor azonban alaposan meggyűlt a bajuk Sofronéknak a Kasper Vuorinen-féle legénységgel november 1-jén. Ahhoz képest, hogy a MAC HKB a második harmad elején 2-0-ra vezetett – akkor született a pillanatok alatt világhírűvé váló Csollák Márkó-gól –, a Titánok később fordítani tudtak, majd az említett Sofron csak az utolsó percben harcolta ki a ráadást, és ezt már sikerült behúznia a favoritnak Molnár Bálint révén. A Titánoknak azóta voltak további hőstetteik, elkapták idegenben is a Gyergyót, majd két nappal ezelőtt ellenállhatatlan előnyjátékukkal tönkreverték Fejér megyei riválisukat. Persze a MAC HKB sem lankadt közben, amit szemléletesen bizonyít, hogy 4 pontos előnnyel vezeti az Erste Liga-tabellát, és ezt a fórt a papírforma érvényesítésével akár 7 egységre növelheti. Ebben az esetben ráadásul 5 meccsesre hosszabbodna az újbudaiak újabb figyelemre méltó győzelmi szériája.

mactit_csollak_TSH6512

TSH Photo

MAC HKB Újbuda–Titánok 7-1

Az Erste Ligát vezető csapat magabiztosan győzött a több kulcsjátékosát nélkülöző ellenfelével szemben.

A mérkőzésen mindkét csapat 1-1 újoncot avatott: a hazaiaknál a hónap végén a 17. születésnapját ünneplő Tóth Péter Norbert, a vendégeknél a 17 éves szlovén hátvéd, Tim Dolinar készülhetett pályafutása első Erste Liga-találkozójára. A 16 mezőnyjátékossal felálló Titánoknál többen is hiányoztak, az ICEHL-csapatban kapott helyet Péter és Madácsi, valamint nem nevezték a csapatkapitány Reitert és a DAB ellen megsérült Dobmayert. Öt perc után 2-0-ra vezetett a MAC HKB, előbb Majoross lőtt gólt egy kapu mögülről érkező passzból, aztán Kreisz volt eredményes éles szögből. Utóbbi találat után az újbudaiak edzője, Kangyal Balázs kért időt. A folytatásban csökkent a játék tempója. A nyitó harmad végén eljött az első emberelőny, a MAC HKB egyből ki is használta azt Sofron pontos lövésével. A második felvonás elején Kreisz megszerezte önmaga 2., csapata 4. gólját. A Titánok nem tudtak élni az első fórjukkal. Csollák emberelőnyben növelte tovább a MAC HKB előnyét, majd Ádám Zsolt fonákkal meglőtte első felnőtt találatát, utána Orban a kapu elé jól érkezve feliratkozott a gólszerzők közé. A vendégek kapust cseréltek 7-0-s állásnál, Horváth helyére Gyenes jött. A meccsbe beszálló hálóőr a játékrész hátralévő részét és a teljes harmadik húsz percet hibátlanul hozta le. Bálizsnak nem jött össze a shutout, másfél perccel a vége előtt a vendégek Tiainen révén megszerezték a becsületgóljukat.

A MAC HKB 7-1-re nyert, előnye 7 pontra nőtt a DEAC, FTC-Telekom párossal szemben, jövő héten erdélyi túrára indul. A Titánok vasárnap az Opten Vasas HC-val vívnak alsóházi rangadót.

mactit-ML1D4114

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Negyven percet elfogadhatónak vehetek

Kangyal Balázs vezetőedző és Arany Máté másodedző nyilatkozott a MAC HKB–Titánok mérkőzésről.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kincses, Kincses, Árkovics, Muzsik.
Bálizs: 96,0% (Farkas)
Horváth D. Cs.: 75,9% (Gyenes: 100%)