David Leger már nem az Acélbikák vezetőedzője

A dunaújvárosiak immáron 8 meccses vereségsorozatának a kanadai szakember lett az első áldozata.

David Leger az előző szezon közben érkezett a Dunaújvárosi Acélbikákhoz ? miután a 2014/15-ös évadban már dolgozott ott rövidebb ideig másodedzőkéntt ?, egészen pontosan január 15-én váltotta Miroslav Ihnacakot. Erre a váltásra annak ellenére került sor, hogy a DAB az Erste Liga-felsőház biztos szereplőjének tűnt. Ott aztán Leger irányításával a második helyen zártak Azariék a középszakaszban, ám a negyeddöntében söpréssel intézte el őket az UTE. Az idei évadot nem kezdték rosszul az Acélbikák, elvették a Brassó veretlenségét, majd odavissza legyűrték az Újpestet, mindezt hosszabbításban vagy büntetőkkel tették, rendes játékidős sikere még nincs a csapatnak. A folytatásban egyre-másra jöttek a vereségek, most sorozatban 8-nál tartanak, pontjaik száma 7, helyezésük a 9., a gólkülönbségük méltatlan: 38-72. A pontot az i-re a Titánoktól Győrben elszenvedett 2-7-es vereség tette fel. Dunaújvárosban 2015/16 óta nem volt olyan szezon, amit egy vezetőedző vitt volna végig. 2016/17-ben Lee Gilbertet váltotta Heikki Mälkiä, 17/18-ban David Musialt Jason Morgan, 18/19-ben Antti Karhulát Corey Bricknell, majd utóbbit Borbás Gergely, végül 19/20-ban, mint említettük, Ihnacak helyre érkezett Leger. Most átmenetileg ismét Borbás veszi át a csapatot ? amely péntek este Debrecenben vendégeskedik ?, a végleges megoldás azonban a klub hivatalos közösségi oldalán megjelent hír szerint ezúttal sem ő lesz.