Shutoutok napja a KHL-ben

A keddi játéknap 8 mérkőzésén 4 kapus örülhetett hibátlan teljesítménynek. Nyikita Szosnyikov győztes góllal mutatkozott be a CSZKA-ban.

A Barisz alig több mint 1 perc alatt lerendezte a Szocsi elleni mérkőzését. A kazahok az első harmad közepén 63 másodperc alatt kétszer is betaláltak, miközben Henrik Karlsson mind a 29 orosz lövést védte.

Szintén 2-0-s végeredményt hozott a Szibir?Szpartak meccs. A hazaiak kapujában Harri Säteri 32 védéssel ért el shutoutot. A Szibir előnye továbbra is 2 pont a Barisszal szemben a rájátszásért folyó harcban.

A játéknap harmadik hibátlan kapusteljesítményét hozó rangadón a Keleti főcsoport két divízióelsője, az Avangard és az Ak Barsz csapott össze. Az omszkiak sikerét a légiósok hozták: a gólokat a finn Oliwer Kaski és Ville Pokka, valamint a kanadai Corban Knight lőtték, miközben a cseh kapus, Simon Hrubec mind a 33 kazanyi lövést védte.

A negyedik shutout Nyizsnyij Novgorodban jött össze. A Torpedo 2-0-ra verte a Traktort, Andrej Tyihomirov 28 védéssel zárt hibátlanul, a sikerrel a csapat megerősítette a 7. helyét keleten.

Nagy győzelmet aratott a Metallurg a Dinamo Moszkva csarnokában. A magnyitogorszkiak 6-2-re diadalmaskodtak, Andrej Csibiszov 2+1 ponttal emelkedett ki a csapatából. A Metallurg pontszámban beérte a keleten 4. helyezett Traktort.

A Lokomotivnak nem okozott gondot a Szeversztal legyőzése. A jaroszlavliaknál egyedül a 2-2 gólpasszt kiosztó Jegor Korskov és Artur Kajumov szerzett 1 pontnál többet.

A Dinamo Minszk a Lokomotivhoz hasonlóan 5-1-re nyert, ám nem hazai jégen, hanem idegenben. A fehéroroszoknál Shane Prince és Jegor Sarangovics is 2-2 gólt lőtt, utóbbi játékos gólpasszt is adott. A minszkiek megelőzték a Dinamo Moszkvát, előreléptek a Nyugati főcsoport 4. helyére.

A CSZKA csak hosszabbításban tudta legyőzni a Kunlunt. A ligaelső moszkvaiak kétgólos hátrányba kerültek a Keleti főcsoport utolsó helyén álló együttessel szemben, a rendes játékidőben csak az egyenlítésig jutottak. A túlórát a CSZKA nemrég igazolt csatára, Nyikita Szosnyikov döntötte el.