Büntetőkkel verte a Jokerit a SZKA-t

A finnek kétgólos meccsen győztek Szentpéterváron, míg az Avtomobiliszt?Szalavat Julajev mérkőzésen csak a hosszabbítás hozott találatot.

Kiváló kapusteljesítményeket hozott a KHL hétfői játéknapja. Az Avtomobiliszt és a Szalavat Julajev összecsapásán remekeltek a hálóőrök, a rendes játékidőben nem is kaptak gólt. A hosszabbításban emberelőnybe kerültek a vendégek, a baskírok a légiós csatársoruknak köszönhetően eldöntötték a mérkőzést. A vesztes oldalon Jakub Kovár 32, a győztes együttesben Danyiil Taraszov 31 védéssel zárta a meccset.

Az egyetlen 60 perc alatt eldőlt mérkőzésen a Vityaz magabiztosan tartotta otthon a pontokat a Dinamo Rigával szemben. A podolszkiaknál Danyila Moiszejev és Jurij Pautov egyaránt 2-2 gólt lőtt, miközben Ilja Jezsov 19-szer védett.

Izgalmas találkozót vívott a SZKA és a Jokerit, ahol svéd kapusok teljesítettek kiemelkedően. A szentpéterváriak az első harmadban góllal büntették a vendégek kapusának, Anders Lindbäcknek a hibáját, ám a vendégek hálóőre a folytatásban nem kapott több gólt, miközben a 37. percben Henrik Haapala egyenlített. Magnus Hellberg 26, Lindbäck 27 védéssel vágott neki a büntetőpárbajnak, amiből a Jokerit jött ki jobban.