Két kudarc után győzelemre készül a DEAC

A Titánok inkább az idegenbeli bravúrt preferálnák, amire hat napja Gyergyóban képesek is voltak.

Hullámvölgybe került a Debrecen, és a vasárnapi Erste Liga-játéknap egyik kérdése az, hogy tartósaknak bizonyulnak-e a problémák. Abban nincsen semmi tragikus, hogy David Musial együttese 5-2-re kikapott a Megyeri úton, az UTE, ha jó napja van, bárkit legyőzhet a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban. Felkapta viszont a fejét a közvélemény az Opten Vasas HC idegenbeli sikere láttán-hallatán. Eszünk ágában sincs lebecsülni a piros-kékekben rejlő potenciált, ám az a debreceni 5-1 mégiscsak a meglepetések kategóriájába tartozott. A DEAC-nak kereken egy hete volt arra, hogy kiheverje a pofont, és újult erővel ugorjon neki a pontgyűjtésnek. Ami azért is időszerű, mert a nagy formába lendült Brassó ezenközben nem lankadt, és sorra nyerve a meccseit leszorította a dobogóról Hetényiéket. A jelenleg ligautolsó Titánok látszólag annak a csapatnak tűnnek, amely ellen vissza lehet térni a győzelmek útjára. Igen ám, de a Fehérvár-farm is megmutatta már egyszer-kétszer, hogy muszáj vele számolni. A fiatal együttes Erdélyben túrázva sem maradt pontok nélkül, a Gyergyói HK otthonában hátrányból felállva nyert Reiter Attila remekbe szabott büntetőjével. Hasonló a titáni cél ezúttal is, jól védekezni, gyors kontrákat indítani, fegyelmezettnek és koncentráltnak lenni. A két csapat szezonbeli első meccsét jó két héttel ezelőtt 4-1-re nyerte a DEAC Győrben, ezzel az eredménnyel hazaiak bízvást kiegyeznének újfent, ám a vendégek aligha.

DEAC–Titánok 4-2

A debreceniek a harmadik harmad elején lőtt két góljukkal döntötték el a sportszerű mérkőzést.

Mindkét csapat kapust váltott az előző mérkőzéséhez képest: a DEAC-nál Hetényi, a Titánoknál Gyenes állt a vasak között. A Fehérvár-farm a légiósai közül nem nevezte Niki Huovinent. A 6. percben a debreceniek Kozma révén megszerezték a vezetést, a találatnál a Finnországból nemrég hazatért Mihalik megszerezte első felnőtt pontját egy assziszt formájában. A sportszerű mérkőzésen a második harmadban 1-1 kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők, de a speciális játékhelyzetek nem hoztak gólt. A harmadik felvonásból alig telt el egy perc, amikor Dalecky közelről megszerezte a második hazai találatot, majd 29 másodpercre rá Kulesov cselezte ki Gyenest. A 48. percben Balogh megugrott, szólóját sikerrel zárta, amivel szépítettek a Titánok. A vendégek 5 a 4 ellen zárkózhattak volna tovább, de nem tudták kihasználni a fórt, ellenben Luusuaniemi betalált részükről egy korongszerzés után. A végén Gyenes lekorcsolyázott, hiába, Novotny egy üres kapus góllal beállította a 4-2-es végeredményt.

A DEAC a kétgólos sikerével tartja 1 pontos hátrányát a dobogós Brassó mögött, szerdán az őt 3 ponttal megelőző FTC-Telekomhoz látogat. A Titánok kedden a DAB-ot fogadják.

debtit-DEAC-Titanok_20201129-6

fotó: DEAC

A harmadik harmadra raktuk össze a játékunkat

A DEAC–Titánok mérkőzésről David Musial és Kasper Vuorinen vezetőedzők mellett Kozma Ferenc, a hazaiak csatára is nyilatkozott.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kormos, Kormos, Mokrai, Schumacher-kovács.

Mihalik megszerezte élete első Erste Liga-pontját

Passza után Kozma Ferenc talált be éles szögből. A DEAC–Titánok mérkőzés összefoglalója.