Háromgólos hátrányból nyert a Dinamo

Dmitrij Jaskinék 10 perccel a vége előtt 0-3-ra álltak, végül hosszabbításban legyőzték a Lokomotivot.

Hosszabbítás döntött a Keleti főcsoport legizgalmasabbnak tűnő mérkőzésén, ahol az Avtomobiliszt úgy lépett jégre, ha győz, pontszámban beéri a 3. helyen álló Traktort. Úgy túnt, a jekatyerinburgiak ezt meg tudják valósítani, ám 58 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Pontus Aberg kiharcolta a túlórát, amit aztán Szergej Kalinyin a cseljabinszkiek javára döntött el.

A SZKA kétgólos hátrányból fordított a Szeversztal otthonában. A meccs első fele nem hozott gólt, aztán a második harmad közepén a cserepoveciek két és fél perc alatt kétszer is betaláltak Hellbergnek. A záró felvonásban 3-szor voltak eredményesek a szentpéterváriak, akik így elvitték a 2 pontot.

Egy 58. percben lőtt góllal verte a Torpedo a Jokeritet. A hazaiak hőse Mihail Varnakov volt, aki kétszer is betalált Anders Lindbäcknek, többek között a győztes gól is az ő nevéhez fűződik.

Corban Knight vezetésével győzött az Avangard. Az omszkiak az Amurt gyűrték le, a kanadai csatár a 2 gólja mellett 1 gólpasszt is adott.

Drámai találkozót vívott a Dinamo Moszkva és a Lokomotiv. Az 51. perc vége felé még 3-0-ra vezettek a vendégek, ám ezt követően erőre kaptak a fővárosiak és kiharcolták a hosszabbítást. A túlórát a rendes játékidőben 2 asszisztot jegyző cseh-orosz Dmitrij Jaskin passzából a szlovák Michal Cajkovsky zárta le.

Lars Johansson örülhetett a svéd kapus közül a Szocsi?CSZKA meccsen. A hazaiak kapujában Joel Lassinantti 20 lövésből 17-et védett, míg a moszkvaiak hálóőre 28-ból 27-et fogott.

A játéknap harmadik hosszabbításos mérkőzését Minszkben játszották. A Vityaz fehéroroszországi vendégjátéka során a rendes játékidő 3-3 gólt hozott, a ráadást a 24 éves Roman Gorbunov döntötte el.