A Jokerit 6-ot lőtt a Dinamónak

A finn KHL-csapat az 1+3 pontos Brian O’Neill vezetésével magabiztos sikernek örülhettek a kétszeres KHL-bajnok ellen.

Az Amur a hajrában tudta legyűrni a Kunlunt. A habarovszkiak háromszor is vezettek a mérkőzésen, a kínai klub kétszer egyenlített, de Alekszandr Gorskov 52. percben született góljára már nem tudott válaszolni. A 4-2-es végeredményt az Amur cseh hátvédje, DOminik Masin állította be pályafutása első KHL-találatával.

A Szeversztal otthon tartotta a pontokat a Vityazzal szemben. A győztes gólt Vlagyiszlav Provolnyev az 58. percben szerezte. A cserepoveciek ezzel visszavágtak a négy nappal korábbi 4-1-es vereségért.

Az Avtomobiliszt a hazai jégen büntetőkkel elszenvedett veresége után ezúttal idegenben is kikapott a Torpedótól. A hazaiaknál Damir Zsafjarov 2+1 ponttal, a kapus Alekszej Melnyicsuk 35 védéssel járult hozzá az 5-1-es sikerhez.

A Barisz megizzasztotta a SZKA-t. A kazahok előbb kétgólos, aztán egygólos hátrányból egyenlítettek, de Vlagyimir Tkacsov 46. percben esett találatára nem volt válaszuk.

A Szpartak egy kapuscserének köszönhetően győzött Szocsiban. A moszkvaiaknál a 28. percben 3-3-as állásnál Július Hudácek helyét Alekszandr Truskov vette át, aki a folytatásban hibátlanul védett, miközben csapattársai kétszer is betaláltak a hazaiaknak.

A várt izgalmakkal ellentétben egyoldalú mérkőzést hozott a Dinamo Moszkva helsinki vendégjátéka. A Jokerit 6-1-re diadalmaskodott, Brian O’Neill 1 gólt lőtt és 3 gólpasszt osztott ki, Jesse Joensuu és Iiro Pakarinen 2-2 alkalommal talált be, míg Anders Lindbäck 29-szer védett, hibátlan teljesítményét Vjacseszlav Kuljomin rontotta el az 50. percben.

A Dinamo Minszk hosszabbításban verte a Lokomotivot. A fehéroroszok egy korábbi Lokomotiv-játékos, Brandon Kozun révén szerezték meg a vezetést, aztán az oroszok három perccel a vége előtt kiharcolták a túlórát. Hiába, a ráadásban a fehéroroszok voltak eredményesek, Jegor Sarangovics talált be.