Kalnins-shutouttal nyert a Jokerit

A lett kapus a Szocsi mind a 20 lövését védte a szombati KHL-mérkőzésen.

Pénteken a Szalavat Julajev büntetőkkel gyűrte le a Szpartakot. A rendes játékidő 1-1 gólját követően a szétlövésben kétszer is villant Markus Grandlund, akinek a büntetőivel a hazaiak gyűjtötték be a pluszpontot.

A második harmadban dőlt el a Vityaz?Szeversztal meccs. A podolszkiaktól Justin Danforth kétszer is betalált, aminek köszönhetően 3-1-re meglépett a csapata, amely végül egy üres kapus Danyiil Pilenkov-góllal állította be a végeredményt.

Szombaton kétgólos hátrányból mentett pontot az Avtomobiliszt. A Torpedo a második játékrész elején 2-0-ra meglépett, a jekatyerinburgiak kiharcolták a hosszabbítást, ám büntetőkkel a vendégek szerezték meg a győzelmet.

Az Ak Barsz nyert a Kunlun csarnokában. A kazanyiak háromgólos sikeréből Danyisz Zaripov és Justin Azevedo 1+1 ponttal vette ki a részét.

A Lokomotiv otthon tartotta a 2 pontot a Dinamo Rigával szemben. A jaroszlavliak a mérkőzés felénél kevesebb mint másfél perc alatt kétszer is betaláltak, amivel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést.

A Jokerit Janis Kalninsszal a kapujában verte a Szocsit. A lett hálóőr remek teljesítménnyel tért vissza, a három hetes kényszerpihenője után mindegyik szocsi próbálkozást fogta. A meccs a harmadik harmadban dőlt el, ekkor háromszor voltak eredményesek a finnek.

A Dinamo Minszk két harmadon át megizzasztotta a CSZKA-t, ám végül négygólos orosz siker született. A moszkvaiak légiósai remekeltek: Mario Kempe és Brendan Leipsic 2-2 gólt lőtt, miközben Lars Johansson 30 lövést védett.