Innsbruck?Hydro Fehérvár AV19 3-4

Három góllal is vezetett a magyar ICEHL-csapat egy szűk percig, a vége szoros lett, de a lényeg, hogy megvan a győzelem.

Nem egészen három és fél sorral állt ki a meccsen a Fehérvár, Ouzas, Horváth Milán, Szabó Bence és Kähkönen sem állt Antti Karhula rendelkezésére. Ehhez képest jól kezdett a magyar csapat, igaz, az első nagy védést Kornakkernek kellett bemutatnia. Az első gólt viszont a mieink lőtték, Hári János a 13. percben egyedül maradt és nem hibázott. A 17. percben érkezett a következő magyar találat, a fiatal Kovács Alex élete második ICEHL-meccsén a hazaiak hibáját kihasználva volt eredményes. A közbülső játékrészt offenzíven indították a tiroliak, ám a lendületüket megtörte a tavaly még volános Girard kiállítása. Ezzel együtt a 33. percben bekotort egy kipattanót Gerlach, 1-2. Nem hagyta ezt annyiban a magyar gárda, Erdély korongot szerzett az ellenfél harmadában, majd értékesítette a ziccert, 1-3-nál mehettek a második pihenőjükre a csapatok. Az utolsó felvonásban sokáig nem esett újabb találat, mígnem az 54. percben Hargrove növelte a különbséget. A közte három egy percig sem tartott, Winkler szépített, 2-4. Ezzel sem volt még vége, előbb Girard lőtt vasat, majd másodpercekkel a vége előtt hat az öt ellen Herr be is talált, 3-4, ez így maradt is, fontos 3 pontot szerzett a Fehérvár, amely vasárnap Dornbirnban folytatja a bajnokságot.

A Hydro Fehérvár AV19 így állt fel a mérkőzésen: Kornakker (Janus) ? Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt ? Caruso, Vas M., Erdély, Sarauer, Petan ? Geiger, Szabó D., Sárpátki, Bartalis, Mihály ? Kovács A., Szita.