DVTK Jegesmedvék?HK Nitra 3-2

A miskolci Extraliga-csapat hatalmas csatában legyőzte a közvetlen élmezőnyhöz tartozó ellenfelét.

A Nyitra látogatott vasárnap este az immár néptelen népkerti jégcsarnokba, ahol a mérkőzés aktív mezőnyjátékkal, de kevés helyzettel indult. Az első emberelőny a vendégeké volt a 8. percben, nem tudtak mit kezdeni vele. Már túljutottak a csapatok a harmad felén, amikor a miskolciak egy percre kettős fórba kerültek, de sem ebből, sem a szimpla előnyből nem sikerült gólt lőniük. A sok kiállítás miatt alig volt olyan időszak, amikor teljes létszámban játszottak volna a csapatok. Az addigi legnagyobb helyzet a 18. percben alakult ki: a vendégek emberelőnyben kipasszolták a miskolci védelmet, de végül az üres kaput elvétették. Már csak bő egy perc volt hátra, amikor ismét fórba került a Nyitra, és ezt kihasználták: Bodák a kék vonalról adta fel a korongot az oldalt, a bedobókörön helyezkedő Daudának, aki kapásból nagy gólt lőtt (0-1).

A második harmad nagy miskolci helyzettel indult, Cowley bravúrral védte a közeli lövést. A 25. percben megkapta második kettős fórját a házigazda, ebben Wehrs egalizált a kék vonalról (1-1). Így szinte teljesen megmaradt a második előny, ám ezt már kivédekezték a vendégek. Mindössze négy percig tartott az 5 az 5 elleni játék, a sok kiállítás széttördelte a meccset. A 35. percben Egle léphetett ki egyedül, a védője hátulról még oda tudott piszkálni, és végül mellé lőtt a lett. A 38. percben megfordították az állást a Jegesmedvék: egy buli után Osterberg küzdött a bedobóponton a korongért, amit hirtelen kapura tudott küldeni, a pakkot a háló belső része fogta meg (2-1).

A harmadik játékrész eleje a küzdelemről szólt, a kapusok nem kaptak nehéz feladatokat. A 47. percben két nyitrai támadó ment Rajnára, a kapus védeni tudott. Két perccel később Tvrdon ugrott ki egyedül, szólóját nem hibázta el (2-2). Felpörgött kicsit a meccs, több lett az izgalmas jelenet a kapuk előtt is. A harmad addigi egyetlen emberelőnye a miskolciaké lett a 55. percben. Csak 2 másodperc volt hátra, amikor Galanisz kék vonalas lövésébe Magosi szúrt bele a kapu előtt, és a korong a hálóba vágódott (3-2). Az utolsó másfél percben a Nyitra játszhatott emberelőnyben, a kapust is levitték, nem tudtak egyenlíteni.

A miskolci csapatban sorozatban harmadik győzelmét aratta, így egyre inkább felzárkózik a középmezőnyhöz. A nyitraiaknak 7 egymást követő siker után ez volt a második vereségük.

A DVTK Jegesmedvék így álltak fel: Rajna ? Wehrs, Szirányi, Egle, Vas, Flick ? Wolff, Kiss D., Csányi, Galanisz, Magosi ? Láda, Vojtkó, Rokaly, Osterberg, Jordan ? Rauhauser, Lövei, Révész, Miskolczi, Ritó.