A SZKA 8-at lőtt a Vityaznak

A szentpéterváriak mindegyik gólját más-más játékos szerezte Podolszkban.

A Traktor a Metallurg keddi, túlórás legyűrése után két nappal később újabb Gagarin Kupa-győztest vert. A cseljabinszkiak ezúttal az Ak Barsz ellen nyertek, Lawrence Pilut 2 gólpasszal, Ivan Fedotov 25 védéssel vette ki a részét a diadalból.

A Lokomotiv a Barisz elleni nagy arányú sikere után csütörtökön alulmaradt az Avtomobiliszttal szemben. A jekatyerinburgiak második harmadban lőtt 2 góljára csak Alekszej Marcsenko tudott válaszolni hazai részről bő egy perccel a vége előtt, ami arra volt elég, hogy elrontsa Jakub Kovár shutoutját.

A Barisz a Nyeftyehimik otthonában javította ki a keddi vereségét. A kazah csapat két svéd játékos góljával nyert: Linus Videll és Jakob Lilja talált be a nyizsnyekamszkiak kapujába.

A Torpedo kapott gól nélkül verte a Kunlunt. A Nyizsnyij Novgorod-iak kapujában Nyikita Szerebrjakov 38 védéssel ért el shutoutot, míg Chris Wideman mindkét találatnál gólpasszt jegyzett.

A SZKA nem kímélte a Vityazt. A szentpéterváriak 8-1-re gázoltak át a podolszkiakon, mindegyik gólt más-más játékos lőtte, egyedül Igor Ozsiganov adott 2 gólpasszt a találata mellé, valamint Linden Vey jegyzett 3 asszisztot.

Büntetőkre került sor a Dinamo Moszkva?Szeversztal mérkőzésen. A rendes játékidő 2-2 gólját követően nem hozott döntést a hosszabbítás, aztán a szétlövéseknél a cserepoveciek háromszor is betaláltak, míg a fővárosiak csak egyszer tudtak.

A CSZKA Makszim Mamin duplájával nyert a Szalavat Julajevvel szemben. A moszkvaiak kihasználták a Lokomotiv és az Ak Barsz vereségét, sikerükkel 3 pontra megléptek a két fő üldözőjüktől.

A harmadik harmadban döntötte el a Szocsi a rigai mérkőzését. Az első és a második játékrész nem hozott gólt, aztán a záró felvonás elején Jere Karjalainen és Igor Rugyenkov góljaival 2-0-ra megléptek az oroszok. Makszim Tretyak közel járt a shutouthoz, ám Jevgenyij Gracsov elrontotta a hibátlan teljesítményét.

KHL, 2020. november 12.:

Traktor?Ak Barsz 2-1
G.: Hyka, Bivalcev ill. Henkel
K.: Fedotov (25/26) ill. Reideborn (29/31)

Lokomotiv?Avtomobiliszt 1-2
G.: Marcsenko ill. Macek, Golisev
K.: Pasquale (26/28) ill. Kovár (38/39)

Nyeftyehimik?Barisz 1-2
G.: Hajrullin ill. Videll, Lilja
K.: Ivannyikov (26/28) ill. Ortio (28/29)

Torpedo?Kunlun 2-0
G.: Zsafjarov, Urakov ill. ?
K.: Szerebrjakov (38/38) ill. Sikin (40/42)

Vityaz?SZKA 1-8
G.: Gyergacsov ill. Aaltonen, Bengtsson, Ozsiganov, Galenyuk, Tokranov, Podkolzin, Morozov, Kemppainen
K.: Jezsov (12/17), 36:51-től Todikov (9/12) ill. Aszkarov (24/25)

Dinamo Moszkva?Szeversztal 2-3 b.
G.: Alekszejev, Szergejev ill. Provolnyev, Geraszkin, Adamcsuk (győztes büntető)
K.: Jerjomenko (35/37) ill. Podjapolszkij (39/41)

CSZKA?Szalavat Julajev 5-3
G.: Mamin (2), Szlepisev, Okulov, Leipsic ill. Manninen, Kugrisev, Hartikainen
K.: Saricsenkov (20/23) ill. Metsola (20/25)

Dinamo Riga?Szocsi 1-3
G.: Gracsov ill. Karjalainen, Rugyenkov, Strömwall
K.: Galimov (26/29) ill. Tretyak (34/35)

VÁL 16:00 HUNNOR INFO