Ausztria?Magyarország 6-3

A magyar juniorok újabb izgalmas csatát vívtak St. Pöltenben az A csoportos házigazdákkal.

Válogatottunk kapujában a második mérkőzésen Antek Tamás kapott lehetőséget, míg az osztrákok ezúttal nem nevezték az 1/9. helyen draftolt játékosukat, Marco Rossit. Ausztria a 9. percben megszerezte a vezetést, amikor egy 3 a 2 elleni akció során a centerezést Oskar Maier belőtte. Négy perccel később egyenlítettünk: a csütörtökön kétszer is eredményes Lövei Dávid talált be kipattanóból. Nem tartott sokáig a döntetlen, a hazaiak megbüntettek egy magyar korongvesztést Tim Harnisch révén. A második harmadban az egyébként sportszerű mérkőzésen 4 a 3 ellen is támadhattunk az egyenlítésért, de nem tudtunk betalálni. A játékrész vége nagyon rosszul sikerült, Dominik Unterweger és Marco Kasper is betalált Antek kapujába. A harmadik felvonás elején Philipp Wimmer szép cselek után önzetlen volt, Maximilian Hengelmüller pedig belőtte a ziccert. A 45. percben több érdekes esemény is történt: Banga Nándor kőkemény ütközése nyomán jégen maradt egy osztrák, az azt követően magyar támadásból pedig pont Banga lőtt gólt. A következő cserékben feszültebbé váltak a játékosok, Csollák Márkó térdhasználatért és verekedésért 2+5+végeles fegyelmit kapott, bunyópartnere 5+véglegessel mehetett pihenni. Az így kialakult emberhátrányt nemhogy kivédekezték a fiúk, egyenesen be is találtak egy korongszerzést követően Mattyasovszky Gergely révén. A 6-3-as végeredményt Marco Kasper állította be az utolsó előtti percben kettős emberelőnyben. Magyarország másodjára is alulmaradt, ám akárcsak csütörtökön, pénteken is megnyerte a harmadik harmadot.