Horváth Bence 2 meccsen 1+3 pontot szerzett

A 16 éves támadó csapata összes hét végi góljában benne volt. Heti körképünk utánpótlás-légiósainkról.

Felemás hétvégét tudhat maga mögött a Berlin a német U20-as bajnokságban. Kánya Tamás csapata előbb 5-1-re kikapott a Düsseldorftól, majd másnap 8-6-ra nyert ellene. A győztes meccsen Kányáék 8-0-ra is vezettek, innen jöttek fel a vendégek. Kánya 1+1-gyel zárta a hétvégét, míg 7 forduló után 7+1-gyel áll. A Berlin második a tabellán.

Varga Balázs újabb két mérkőzést játszott a finn juniorok között a KooKoo színeiben, ám a csapat mindkétszer kikapott: a Pelicans 4-1-gyel, a HIFK 3-0-lal bizonyult jobbnak. Varga 17 esztendősen játszik hétről hétre a legmagasabb finn utánpótlásliga utolsó előtti helyezettjénél. Az ifjúsági bajnokságban a KalPa két vereséget szenvedett, viszont csapata összes góljából kivette a részét Horváth Bence. A HIFK elleni 1-4-es alkalmából betalált, a K-Espoo elleni 3-5-ön 3 gólpasszt osztott ki. Horváth 14 mérkőzést követően 21 pontos, ez a kanadai táblázat ötödik helyét jelenti. Mihalik András nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe a K-Vantaa két vesztes mérkőzésén. A KalPa negyedik, a K-Vantaa tizenhatodik a legmagasabb finn ifjúsági bajnokságban.

Büntetőlövésekkel 3-2-es győzelmet aratott a Karlskrona a svéd juniorbajnokságban. Kozma Dávid gólpasszal vette ki a részét a Södertälje legyőzéséből. Kozmának ez volt a 6. pontja, a Karlskrona maradt a 11. helyen. A junior másodosztály keleti divíziójában a Wings Arlanda egy hét alatt 4 mérkőzést játszott: két hazai meccsét megnyerte (a Göta Taneberg ellen 6-4-re, a Nacka ellen 5-3-ra), míg két vendégfellépéséről pont nélkül távozott (Huddinge 2-6, Vallentuna 5-8). Komáromy Botond a Traneberg legyőzését 1+1-gyel segítette. A Wings a negyedik helyen áll.

Az ifjúságiak között a Wings 13-4-re alulmaradt a Djurgardennel szemben, majd hosszabbítás után a Nacka is jobbnak bizonyult nála 3-2-vel. A találkozók során Hadobás Zétény 3 gólpasszt osztott ki, így bekk létére csapata harmadik legeredményesebb játékosa 4 ponttal. Csoportriválisa, a Lidingö otthon kapott ki 6-4-re az SDE-től. Bécs Péter nem szerzett pontot. A Wings a 11., a Lidingö a 12. helyen áll, így szinte borítékolható, hogy nem jutnak be az Allsvenskanba. Bécs Péter az U18 Divízióban vitézkedő Lidingö második csapatában is játszott, a Järfälla elleni 2-6-os meccsen volt gólpasszos. A 15 éves Nádasi Levente is asszisztos volt a Hammarbyben a Järna ellen 5-2-re megnyert találkozón. Nádasi idén nyáron igazolt a MAC-ból a svéd másodosztályba, és 7 meccset követően 4 pontos.

A svájci juniorokra nehéz hetek várnak, 4 kantonban is betiltották az utánpótlás-mérkőzéseket, a hétvégén így csupán 1 találkozót rendeztek meg. Hét közben még tartottak egy fordulót, a Falus Ádámmal felálló GCK Lions 3-2-re győzni tudott Davosban, a koronavírus miatt 2 hetet pihenő Biel (Ortenszky Tamás) 4-1-re alulmaradt az Ambri-Piotta otthonában. A bajnokság valószínűsíthetően egy ideig szünetelni fog.

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO