Tökéletes hétvégét zárt a KMH Budapest

Huszák Alexandra 5 gólt szerzett és 4 asszisztot adott a legutóbbi két EWHL-meccsen.

EWHL

A címvédő KMH hosszú túrán vett részt, amelyről hat ponttal tért haza. A Salzburg otthonában már az első harmad után 2-0-ra vezettek a vendégek, majd a folytatásban sem álltak le. Az Eagles a második játékrészben aktívabb volt, a 33. percben, 0-5-nél tudott szépíteni, de erre újabb gólokkal válaszolt a KMH. Az utolsó felvonásra is fölényben maradt a magyar együttes, és végül 8-1-re nyert. Huszák Alexandra 4 góllal és 2 assziszttal zárt, Kiss Simon Franciska és Hayley Williams 1+2-vel segítette a csapatot, a kapuban Maude Lévesque-Ryan 96,2 százalékos hatékonysággal védett.

A Bolzano ellen még gyorsabban dűlőre vitte a dolgot a KMH. Dabasi Réka már a második percben betalált, ráadásul emberhátrányban, majd a 13. percre 3-0-ra vezetett Mika Väärälä csapata. Ezúttal kevesebbet lőtt kapura a magyar alakulat, de így is hatékony volt, 5-0-ra diadalmaskodott. Huszák mérlege ezúttal 1 gól és 2 gólpassz volt, Lévesque-Ryan pedig mind a 12 kapujára tartó lövést védte.

A KMH továbbra is hibátlan mérleggel áll, jelenleg a második a két meccsel többet játszó és szintén százszázalékos SKP Bratislava mögött. A MAC Budapest a múlt hét végén a pozsonyiakkal játszott volna, de a találkozó elmaradt. Szintén későbbi időpontban rendezik meg a mostani hét végére tervezett meccseket, amikor a MAC és a KMH is a Salzburggal találkozott volna. Nem léphetett jégre Jókai Szilágyi Kinga csapata, a Vienna Sabres sem, a lengyelországi túrát lemondták.

U25-ös bajnokság

Egy mérkőzést rendeztek a B osztályban, a Hatvan 6-0-ra verte a Debrecent. Kolozsvári Angelika mesterhármast ért el, Kovács Mercédesz öt asszisztot osztott ki.

Légiósok

A svéd elitligában Jókai Szilágyi Zsófia csapata, a Lulea/MSSK hibátlan hétvégét zárt. A Linköping ellen 4-2-re, a Djurgarden ellen 2-1-re győzött az együttes, a magyar csatár mindkétszer a negyedik sorban szerepelt. Nem ment ilyen jól az SDE-nek. A Pintér Lilit és Hannát foglalkoztató csapat 5-0-ra kapott ki az éllovas Brynäs otthonában. A két magyar játékos közül Lili egyszer lőtt kapura. A Leksand ellen 1-1 után szétlövéssel maradt alul a stockholmi gárda, úgy, hogy nyolccal többször lőtt kapura. Ezúttal Hanna próbálkozott kétszer, Lili egy kisbüntetést szedett össze. A Lulea a második helyen áll, az SDE a nyolcadik.

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN