A Galac kétszer egymás után elverte a Brassót

A CSM mellett a rengeteg játékosát nélkülöző Gyergyó, illetve a 2 meccses Szereda is veretlen a romániai bajnokságban.

Mint arról már írtunk, október 16-án elkezdődött a román bajnokság. A nyitómérkőzésen a Sportklub 9-3-ra legyőzte a Sapientia U23-at, Justin Maylan 1+4 ponttal emelkedett ki. Egy nappal később még simább győzelemnek örülhettek a csíkszeredaiak, 10-0-ra nyertek, Részegh Zsolt 4 gólpasszt osztott ki, László Arnold 17 védéssel ért el shuoutot. Múlt szombaton és vasárnap játszották a CSM Galati?Sportul párharc meccseit. A galaciak előbb 20-1-es, majd 20-0-s diadalt arattak. Hétfőn és kedden a Gyergyói HK a Steauát látta vendégül. A gyergyószentmiklósiak előbb 13 mezőnyjátékossal felállva ? a 3+2 pontos St. Amant vezetésével ? 6-0-ra győztek, utána 16 jégkorongozóval szoros csatában 4-3-ra nyertek.

Csütörtökön és pénteken 2-2 találkozót játszottak. A Gyergyói HK ezúttal a Sapientia U23-mal csapott össze. A felek a vendéglátók elégtelen létszáma miatt halasztottak volna, ám ehhez a román szövetség nem járult hozzá. Az Erste ligás együttes ifisták egész sorát bevetve előbb 4-2-re nyert ? a 16 éves Lázár Menyhért gólt lőtt ?, majd Bíró Gergő mesterhármasával 9-4-re győzött.

Utolsóként a Brassó kezdte el a román szezont az Erste Liga csapatai közül, és ezt nem sok sikerrel tette: Klempáék hazai jégen hosszabbításban 5-4-re, majd rendes játékidőben 3-1-re kaptak ki attól a Galactól, amely egyrészt megőrizte legjobbjait Butocsnovtól Kiricsenkón át Zabdludovszkijig, másrészt olyan székelyeket szerzett, mint Bíró Ottó és Mátyás, harmadrészt pedig VHL-es és KHL-es oroszokat igazolt ismételten, köztük azzal a Konsztantyin Makarovval, akinek ifjúsági világbajnoki bronzérme mellett több mint száz gólja van a világ második legjobb bajnokságából. Ezzel együtt a brassói sikerek kulcsembere a 2 meccsen 4 gólt lövő Jevgenyij Szkacskov volt ismét ? pályafutásának korábbi állomáshelyei a teljesség igénye nélkül: CSZKA, Traktor, Ak Barsz, Szocsi ?, aki már tavaly is a Galacot erősítette, mégpedig 24 mérkőzésen 32 találattal és 30 assziszttal.

A 4-4 meccset játszó Gyergyói HK és CSM Galati áll a tabella első két helyén 12, illetve 11 ponttal, harmadik az eddigi két meccsét behúzó Sportklub, míg a további négy csapatnak egyelőre nincs győzelme.