A Metallurg győzött Cserepovecben

A magnyitogorszkiak két vereség után tudtak ismét győzni.

Csütörtökön az Avtomobiliszt győzött Nyizsnyekamszkban. A jekatyerinburgiaknál Anatolij Golisev, Geoff Platt és Alekszej Vasziljevszkij is 1+1 ponttal zárt, míg Jakub Kovár kapuját csak 16-szor találták el a hazaiak.

A Szpartak győzött a SZKA otthonában. A szentpéterváriaknál Magnus Hellberg rossz napot fogott ki, 16 lövésből 3 gólt kapott. A moszkvaiaknál a SZKA korábbi csapatkapitánya, Szergej Sirokov 2-szer is betalált volt egyesületének, míg Dmitrij Visnyevszkij és Robin Hanzl 3-3 gólpasszt osztott ki.

Pénteken a Traktor lezárta az Amur diadalmenetét. A habarovszkiak három győzelem után szenvedtek újra vereséget, hiába vezettek 2-1-re a 11. percben, a folytatásban a cseljabinszkiek megfordították a mérkőzést.

Az Ak Barsz nyert Kazahsztánban. A Barisz Nyikita Mihajlisz révén megszerezte a vezetést, de a folytatásban már nem tudtak betalálni a hazaiak Amir Miftahovnak, miközben a kazanyiak 3 gólt is lőttek. Győzelmével az Ak Barsz továbbra is 1 ponttal megelőzi az Avtomobilisztot a Keleti főcsoport első helyéért folyó harcban.

A Metallurg legyűrte a Szeversztalt. Az izgalmas mérkőzésen a cserepoveciek a 36. percben 3-1-re vezettek, sőt a 49. percben is még náluk volt az előny, de a végjátékban Harri Pesonen egyenlített, kevesebb mint 3 perccel a vége előtt pedig Taylor Beck belőtte a magnyitogorszkiak győztes gólját.

A Szocsi a harmadik harmadban döntötte el a Vityaz elleni meccsét. A meccs 40 perc után 2-2-re állt, aztán a fekete-tengeri együttes háromszor is betalált a podolszkiaknak.

A CSZKA-nak nem okozott gondot a Dinamo Minszk legyőzése. Az oroszoknál négyen is 1+1 pontig jutottak, míg Alekszandr Saricsenkov 24 védéssel járult hozzá a sikerhez.