A listavezetőt fogadják a Titánok Győrben

Győzelme esetén a MAC HKB elléphetne a Brassó–Sportklub duó mellől.

Továbbra sincs könnyű helyzetben a Fehérvár farmcsapata. Kasper Vuorinen fiait két hullámban ütötte meg a koronavírus, emiatt egyre húzódott a gárda becsatlakozása a 2020/21-es Erste Liga-szezonba, majd első két mérkőzésén rendkívül szerény létszámmal volt kénytelen jégre lépni. A Gyergyó ellen a Titánoknak még épphogy megvolt a három soruk, ám az UTE otthonában már nem, miközben rengeteg alapjátékosuk hiányzott. Öröm az ürömben, hogy az utánpótlásban nevelkedő tehetségeknek is sok lehetőség jutott, akik között olyan győri fiatalok is bemutatkozhattak, mint Hajnal Attila vagy Székely-Sándor Ottó. A nehézségekhez képest szép eredmény, hogy a Gyergyótól két pontot elvettek Madácsiék, majd Újpesten is kiválóan tartották magukat a találkozó feléig. Segítséget jelenthet számukra, hogy a héten igazoltak egy ligaszinten kiemelkedő képességűnek tűnő fiatal támadót a finn Aartu Luusuaniemi személyében, aki pont/meccsen teljesített a Salzburg alpesi ligás farmcsapatában. A MAC HKB-nál is voltak egészségügyi problémák, az újbudaiak ezek miatt két mérkőzésüket halasztatták el. Ettől eltekintve várakozáson felül szerepelnek Kangyal Balázs tanítványai. A MAC HKB ez ideig kivétel nélkül minden meccsén szerzett pontot, szám szerint összesen 12-t, és túlórában is csak 1 veresége van. Az újbudaiak kétszer is legyőzték a DEAC-ot, emellett 7-0-val gázolták el a Gyergyót, mindezekre nagy terveket lehet alapozni. Építhetnek Bálizs kapusteljesítményére és a húzóemberek ponterős játékára is – Nagy Krisztián 4+8-nál, Sofron 5+5-nél, Brance Orban 5+3-nál tart –, csak azt sajnálhatják, hogy a 18 éves tehetség, Schlekmann Márk sérülés miatt november végéig kiesett a játékból. Az ő helyére nem mellesleg a szintén tinédzser Molnár Bálint került fel az első sorba, nagy dolog lenne, ha ugyancsak robbantani tudna. Megvan rá az esélye, 2 gólt már lőtt az eddigiek során.

titmac2020

Titánok–MAC HKB Újbuda 0-3

Nullára nyert a listavezető Győrben, a harmadik találatnál a korong a gólvonal közelében sem járt.

A hazaiaknál Szeles Martin állt a kapuban, első idei mérkőzésére készült Péter Andor – a klub közösségi oldalán tíz hiányzót soroltak fel Horváth Dominiktól Császár Hunoron át Vincze Gergőig –, valamint bemutatkozhatott a friss igazolás Aatu Luusuainen. A másik oldalon sem az első számú hálóőr kapott lehetőséget, hanem Farkas Roland, aki most debütált az Erste Ligában. A küzdelmes mérkőzésen a házi pontkirály Nagy Krisztián vezetést szerzett a 17. percben a vendégeknek, majd a folytatásban sem a villanások vagy a szépség dominált, hanem a harci szellem. A Titánok emberfelettit nyújtva tartották a láthatóan erősebb ellenfelet, amely nem igazán találta a saját ritmusát. Hiába uralta a mezőnyt az újbudai gárda, és alakított ki számos helyzetet, nem ment be egy kísérlet sem. Kasper Vuorinen fiai az utolsó felvonásban sokáig a harmadukat is alig tudták elhagyni. Az 50. percben éppenséggel kijöttek, ám korongot veszítettek, Sofron ellépett, és nagy gólt lőtt a jobb felsőbe, 0-2. A fejlemény új energiákat adott a Titánoknak, akik gyakorlatilag végigtámadták a hátralévő időt, de sem az ő akcióikból, sem a MAC HKB kontráiból nem született újabb találat. Egészen az utolsó percig, amikor is már kapuslehozatalos szituációban a kilépő Brance Orbánt akasztották, a játékvezetők pedig a speciális szabálynak megfelelően azonnal gólt ítéltek anékül, hogy a korong a kapuba került volna, 0-3, ez lett a végeredmény is. Farkas Roland shutouttal zárt, a MAC HKB előnye az Erste Liga-táblázat élén 3 pont.

titmac

fotó: Hoffmann Kristóf/Titánok

Megtaláltuk a kulcsot a győzelemhez

Kasper Vuorinen és Kangyal Balázs vezetőedzők így látták a Titánok–MAC HKB mérkőzést.

Erste Liga, Győr, 310 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Árkovics, Angyal.
Szeles: 96,5% (Gyenes)
Farkas: 100% (Bálizs)