Kánya Tamás 5 meccs után 6 gólos

A magyar játékos már a negyedik idényét tölti a német juniorbajnokságban. Heti körképünk utánpótlás-légiósainkról.

Szeptember végén rajtolt el a német juniorbajnokság, az előző évekhez képest ezúttal csak egy magyar játékossal, Kánya Tamással, aki negyedik idényét kezdte a Berlin U20-as csapatában. A fővárosiak eddig 5 mérkőzést tudtak lejátszani, a hétvégén az Augsburg otthonában léptek kétszer is jégre, az elsőt 5-1-gyel elvitték, a másodikon 6-3-ra alulmaradtak. Kánya mindkét találkozón gólt szerzett, az első meccs végeredményét ő állította be. A 19 éves csatár 5 fordulót követően 6 góllal áll, a Berlin második a tabellán.

A svájci juniorligában a GCK Lions 4 pontos hétvégét tudhat maga mögött: Falus Ádámék a Bernt 4-2-re verték, a Lausanne-tól büntetőkkel 3-2-re kikaptak. Az első soros magyar bekk nem szerzett pontot. A Biel (Ortenszky Tamás) ezúttal sem játszott a koronavírus-fertőzések miatt. A GCK Lions ötödik a táblázaton.

Két hazai találkozón 1 pontot szerzett a Karlskrona a svéd juniorbajnokságban. A sereghajtó a Färjestad vendéglátójaként 7-2-es vereséget szenvedett, az Örebro ellen csak hosszabbítást követően kapott ki (3-4). Kozma Dávid az első meccsen játszott, pontot nem szerzett. Megszerezte első pontját a svéd ifjúsági bajnokságban Hadobás Zétény. A 17 éves bekk az SDE ellen adott gólpasszt, a Wings pedig büntetőkkel 2-1-re győzni tudott. Bécs Péter pont nélkül zárt a két vereséget begyűjtő Lidingö gárdájában. A Wings a keleti régió kilencedik helyén áll, míg a Lidingö utolsó.

Varga Balázs győztes gólnál volt asszisztos a finn juniorok között. Bár a KooKoo előbb még 4-1-re kikapott a SaiPa vendégeként, a harmadik helyen álló Jokeritet hazai pályán 2-1-re legyőzte. Az idei második pontját jegyző Varga átadásából a 31. percben alakult ki a végeredmény. A KooKoo 16. a 18 csapatos bajnokságban. A finn ifjúsági első osztályban a K-Vantaa 7-2-re verte a HPK-t, majd otthon 4-2-re kikapott a HIFK-től. Mihalik András nem szerzett pontot. Ezúttal Horváth Bence is pont nélkül maradt, a KalPa hazai pályán 3-2-re kikapott a listavezető Kärpättől. A KalPa második, a K-Vantaa 15. a tabellán. Az ifjúsági másodosztályban a Viikingit 5-3-ra kikapott a K-Kissat fogadása során. A vesztes csapatban Antal Barnabás gólpasszos volt, Szabó Kornél és Deák Márton nem szerzett pontot. A liga másik magyar érdekeltségű csapata, az Ässät büntetőkkel szenvedett 5-4-es vereséget a Tappara második csapata vendégeként. Nádasy Márton 2 gólpasszt tett a közösbe, Farkas Boldizsár pont nélkül maradt.

Az észak-amerikai USPHL bajnokságban a Utah Outliers előbb 4-1-re és 3-0-ra alulmaradt a Northern Colorado ellenében, a harmadik meccsét viszont 7-1-re nyerni tudta. Mesterházy Bálint nem szerzett pontot. Szekeres Tamás is pont nélkül maradt a Junior Bruins 1-4-es veresége során. Szeghalmi Kevin viszont gólt lőtt a Philadelphiában, csapata pedig előbb 7-4-re, majd 4-2-re legyűrte a Skipjackst.

VÁL 18:30 HUNNOR INFO