HC Kosice?DVTK Jegesmedvék 4-1

Hiába szerezte meg a vezetést a miskolci Extraliga-csapat, a házigazdák négy góllal válaszolva otthon tartották a pontokat és megelőzték vendégüket.

A mérkőzés jól kezdődött a Jegesmedvék számára, hiszen pontosan öt perc telt el, amikor megszerezték a vezetést: Wehrs keresztpasszát Rokaly lőtte közelről a rövid sarokba (0-1). Rákapcsolt a Kassa, hosszabb időre átvette a játék irányítását, Rajnának bőven akadt munkája. A hazai erőfeszítések a 13. percben hozták meg az eredményüket: Baránek lőtt a kék vonalról, Klhufek beleszúrt a kapu előtt, a korong a hálóba vágódott (1-1). Másfél perccel a harmad vége előtt a miskolciak éppen kivédekeztek egy emberhátrányt és kiegészültek, amikor a kapu előtti kavarodásból a korong oldalra pattant, az érkező Klhufek kapásból a hálóba emelt (2-1).

A második harmad elején enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a Kassa, ugyanakkor a miskolci kontrákban is ott volt a veszély. A játékrész derekán kiegyensúlyozott lett a játék, a korong is többet pattogott a hazai kapu környékén, de igazán nagy helyzetekben hiányt szenvedtünk mindkét oldalon. Két percen belül három kiállítást fújtak be a játékvezetők ? két miskolcit és egy kassait ?, így a 35. percben 4 a 3 ellen támadhattak a hazaiak. Jokel közeli lövése kipattant Rajnáról, az egyik védő nem tudott felszabadítani, a szemfüles Klhufek pedig szinte a hátvéd botjával együtt ütötte be a korongot a kapuba (3-1), ezzel mesterhármast ért el a második soros támadó. Bő egy perccel a szünetet jelző dudaszó előtt ? emberhátrányban ? Vas léphetett ki szólóban, meg is csinálta a cselt, de fonák emelését fogta Sedlacek.

A harmadik játékrészben sem lehetett panasz a tempóra, a játék hullámzása miatt felváltva alakultak ki helyzetek a két kapu előtt. A felénél a vendégek kivédekezték az újabb kassai emberelőnyt, sőt rögtön fordult a kocka, a miskolciak kerültek fölénybe, ám ebből a házigazdák jöttek ki jól. Az 53. percben ugyanis Dave Allison a fórban levitte a kapusát, Baránek azonban a saját harmadában korongot szerzett, és az üres ketrecbe lőtt (4-1). Az 54. percben kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, a kanadai edző ismét lehívta Rajnát, így a miskolciak 6 a 3 ellen támadtak, nem tudták kihasználni, sőt kis híján újabb üres kapus gólt kaptak. Az utolsó másfél percet is emberelőnyben tölthette a miskolci gárda, de nem sikerült szépítenie.

Ezzel a Jegesmedvék 4 mérkőzés után is nyeretlenek, és két ponttal állnak a koronavírus-járvány miatt keszekusza táblázaton.

A DVTK Jegesmedvék összeállítása a következő volt a mérkőzésen: Rajna (Kiss B.) ? Szirányi, Wehrs, Rokaly, Vas, Egle ? Vojtkó, Wolff, Lövei, Osterberg, Flick ? Láda, Gőz, Csányi, Miskolczi, Révész ? Farkas.