A Nyeftyehimik megállította a Metallurgot

A nyizsnyekamszkiak az Ak Barsz után egy másik többszörös Gagarin Kupa-győztes ellen is sikernek örülhettek. A CSZKA nyert a SZKA ellen.

A Kunlun csütörtökön megszerezte idénybeli első jégen elért győzelmét. A kínai klub korábban már szerzett egy győzelmet játék nélkül, amikor a Lokomotiv nem tudott elutazni Mityiscsibe. Alekszej Kovaljov csapata úgy győzött 5-3-ra, hogy egyedül Jake Chelios szerzett 1-nél több pontot, de ő is csak 1+1 ponttal zárt.

A Traktor kapott gól nélkül nyert a Szeversztal otthonában, amivel megerősítette 6. helyét a Keleti főcsoportban. A cseljabinszkieknél Roman Will 26 védéssel ért el shutoutot.

A Nyeftyehimik pénteken véget vetett a Metallurg ötmeccses győzelmi szériájának. A magnyitogorszkiak a mérkőzés felénél 4-1-es hátrányba kerültek, majd ezt követően hiába lőttek 2 emberelőnyös gólt a második harmad végéig, egyenlíteni már nem tudtak. A győztes találatot a pályafutása első gólját szerző Mihail Bjakin lőtte.

Egyetlen gól született Minszkben. A Dinamo Minszk?Lokomotiv összecsapáson Nyikita Tolopilo és Edward Pasquale is remekelt, végül az 57. percben Jegor Korskov belőtte az egyetlen találatot. Pasquale 15 védéssel zárt hibátlanul.

Nem hozott gólt a rendes játékidő Kazanyban. A hosszabbítás már meghozta a döntést: Roman Sztarcsenko hozta meg a Barisz sikerét. Joni Ortio mind a 32 Ak Barsz-lövést hárította.

Büntetőkre került sor Nyizsnyij Novgorodban. Az első 60 perc 2-2 gólja után végül szétlövés jött, ahol a hetedik párban Mihail Varnakov kihagyta a rávezetését a Torpedo részéről, ellenben az Avtomobiliszt légiósa, Peter Holland betalált.

Az Amur kétgólos hátrányból harcolta ki a túlórát Szocsiban. A gól nélküli ráadás után a büntetőknél háromszor is eredményesek voltak a habarovszkiak, miközben Marek Langhamer mindegyik hazai próbálkozást fogta.

A CSZKA nyerte a katonacsapatok rangadóját. A moszkvaiak a 8. percben Naumenkov révén megszerezték a vezetést, aztán Kirill Marcsenko révén a SZKA egyenlített. A mérkőzés hőse Konsztantyin Okulov lett, aki a 38. és a 44. percben is betalált Magnus Hellberg kapujába. A CSZKA előnye 4 pontra nőtt a Keleti főcsoport élén a szentpéterváriakkal szemben.

KHL, 2020. október 15.:

Kunlun?Szalavat Julajev 5-3
G.: Sinkaruk, Chelios, Kristo, Lockhart, Kane ill. Kugrisev, Baskirov, Hartikainen
K.: Hrubec (11/13), 34:00-tól Sikin (19/20) ill. Metsola (27/31)

Szeversztal?Traktor 0-4
G.: ? ill. Hyka, Berglund, Tyelegin, Svarjov
K.: Podjapolszkij (20/23), 34:22-től Sugajev (12/13) ill. Will (26/26)

KHL, 2020. október 16.:

Dinamo Minszk?Lokomotiv 0-1
G.: ? ill. Korskov
K.: Tolopilo (27/28) ill. Pasquale (15/15)

Torpedo?Avtomobiliszt 2-3 b.
G.: Vojevogyin, Austin ill. Vasziljevszkij, Litovcsenko, Holland (győztes büntető)
K.: Tyihomirov (38/40) ill. Kovár (40/42)

Szocsi?Amur 3-4 b.
G.: Pogorisnij (2), Karjalainen ill. Rasszakov, Vl. Usenyin, Butuzov, Golubjev
K.: Tretyak (43/46) ill. Langhamer (24/27)

CSZKA?SZKA 3-1
G.: Okulov (2), Naumenkov ill. Marcsenko
K.: Saricsenkov (18/19) ill. Hellberg (35/38)