Dallas Stars?Tampa Bay Lightning 4-5

Hosszabbításban nyert a Lightning, ezzel összesítésben 3-1-re vezet. Vasárnap hajnalban akár bajnokot avathatnak az NHL-ben.

Álomszerűen indult a találkozó a Dallas számára, előbb John Klingberg, majd Joe Pavelski volt eredményes. Fél perccel az első szünet előtt azonban Ondrej Palat találta meg kitűnő ütemben Brayden Pointot, aki nem is hibázta el a ziccert, 2-1. Point újfent ellenállhatatlan formában játszott, nagyon érezte a kaput, a második felvonás elején emberelőnyben levegőből verte be az újabb gólt, kiegyenlítve az állást. Nem sokkal később a sérülten játszó Tyler Seguin harcolt meg az újabb dallasi találatért, végül a másik nagy öreg, Corey Perry fejezte be az akciót.

Ezen a meccsen azonban meggyűlt a dallasiak baja a Lightning emberelőnyös játékával, a harmad végén Nyikita Kucserov tette be keményen a korongot a kapu előterében álló Patrick Maroonnak, és bár Esa Lindellnek sikerült kirúgnia a pakkot, az egyenesen az érkező Yanni Gourde elé pattant, aki nem sokat teketóriázott, egyből a kapuba pofozta. A 47. percben vezetett először a Tampa, egy bulit követően Alex Killorn húzott el a kapu mögött, majd fordulásból kilőtte a hosszú felsőt. A túloldalon Pavelski igyekezett lemásolni a mutatványt, Vasziljevszkij hárított, de a korong a Seguin szorításában játszó Shattenkirkről bevágódott a kapuba.

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben ismét a speciális egységeké lett a főszerep: a Stars kihagyta a maga lehetőségét, a Lightning ellenben Shattenkirk révén értékesítette a magáét, így 5-4-re győzött. Az idei rájátszásban ötödször játszott hosszabbítást a Dallas, és ez volt az első, amelyet elbukott. Kritikus ponton következett be mindez, hiszen a Tampa 3-1-re vezet összesítésben, így egyetlen győzelemre áll a kupa elhódításától. A következő meccsre nem is kell sokat várni, a hétvége miatt sűrítették a programot, közép-európai idő szerint vasárnap hajnalban újra egymásnak feszülnek a csapatok, könnyen lehet, hogy ebben a szezonban utoljára.