Finnországi fiataljaink gyűjtögetik a pontokat

Horváth Bence gólt lőtt, Mihalik András, Tamási László és Szolga Bertalan gólpasszt adott. Körképünk utánpótlás-légiósainkról.

A finn U18-as liga hét végi fordulója során a K-Vantaa 2 mérkőzésen 1 ponttal gazdagodott. Mihalik Andrásék a Jokerit otthonában 3-1-re, a HIFK ellen hazai pályán büntetőkkel 5-4-re maradtak alul. Csapata egyenlítő találatánál Mihalik asszisztos volt. A Sport sem járt több sikerrel, az Ilves otthonában 3-2-re, a Tapparát fogadva 9-1-re kapott ki. Az együttes 3 góljából kettőt Tamási László készített elő. A magyar légiósok közül egyedül Horváth Bence örülhetett győzelemnek: a KalPa a JYP csarnokában tudott nyerni 6-4-re. A 16 éves csatár egy góllal vette ki a részét a sikerből. A KalPa másnap a Kärpätet fogadta, és büntetőkkel 2-1-es vereséget szenvedett. A KalPa az 1., a K-Vantaa a 14., a Sport a 18. helyen áll. A 20 éves Szolga Bertalan a finn junior másodosztályban a gyűjtögeti a pontokat. A HeKi Vierumäki csatára a K-Kissat (hosszabbítás után 3-4) és a TPS (2-4) ellen is gólpasszos volt, így 6 meccs után 6 egységnél jár. A Vierumäki utolsó előtti a 17 csapatos bajnokságban.

Bár hét közben hazai jégen 5-2-re kikapott a Kozma Dáviddal felálló Karlskrona a svéd SuperElitben, szombaton szintén otthon 2-0-ra legyőzte a Färjestadot. Az első soros magyar csatár az első mérkőzésen megszerezte idei első gólját. A Karlskrona a 11 csapatos déli divízió 10. helyén áll egyelőre.

A svájci juniorliga harmadik hétvégéjén a GCK Lions 6-2-re nyert a Lausanne vendégeként, majd otthon 5-0-s zakóba szaladt bele a Kloten ellenében. A csapatkapitányként számításba vett Falus Ádám nem szerzett pontot. A másik magyar érdekeltségű gárda, a Biel hosszabbításban tudott 1-0-ra nyerni a Genéve pályáján, hazai környezetben viszont ők is vereséget szenvedtek, az SCL Young Tigers 6-2-vel bizonyult jobbnak Ortenszky Tamáséknál. A magyar bekk nem szerzett pontot. A Biel negyedik, a GCK Lions hatodik a tabellán.