A Kunlun megkapta a Lokomotiv elleni 2 pontot

A jaroszlavliak az egynapos halasztás ellenére nem utaztak el ellenfelükhöz, ezért a győzelmet a kínai klubnak ítélték.

Az egyetlen hétfői mérkőzés álomszerűen indult a Dinamo Minszk számára. A fehéroroszok 63 másodperc után 2-0-ra vezettek, miután Harri Säteri csak 1-et védett a 3 minszki próbálkozásból. A Szibir kapust cserélt, próbált egyenlíteni, hiába. A Dinamo Minszk a Nyugati főcsoport 3. helyén áll.

Az első keddi meccsen hosszabbítás döntött. A vendég Vityaz a légiósai vezetésével túlórában legyűrte az Avtomobilisztot: Justin Danforth gólpasszt jegyzett, Linus Hullström, Mattias Tedenby és Kaspars Daugavins 1-1 gólt lőtt, ráadásul utóbbi csatár találata döntötte el a hosszabbítást.

Egyetlen találat született Cseljabinszkban. A Szeversztal csatára, Artyom Garejev az 53. percben betalált Ivan Fedotov kapujába, ez pedig elégnek bizonyult a sikerhez, miután Vlagyiszlav Podjapolszkij mind a 21 Traktor-próbálkozást védte. A cserepoveciek a Nyugati főcsoport 4. helyére ugrottak előre.

A Szalavat Julajev csarnokában szakította meg hárommeccses nyeretlenségi szériáját a Szocsi. A fekete-tengeri együttes a 33. percben 3-0-ra meglépett, a baskírok csak felzárkózni tudtak, egyenlíteni nem.

Szétlövés döntött a kazanyi rangadón. A Keleti főcsoportot vezető Avangard egyetlen pontot tudott begyűjteni az Ak Barsz otthonában, miután büntetőkkel alulmaradt. A rávezetések során egyedül a 20 éves Alekszandr Hovanov volt eredményes.

A másik tatárföldi helyszínen, Nyizsnyekamszkban is büntetőkre került sor. Az Amur már 2-0-ra is vezetett, ám a Nyeftyehimik kiharcolta a túlórát, majd végül Libor Hudácek a hetedik párban eldöntötte a szétlövést.

A zöld asztalnál szerezte meg idénybeli első győzelmét a Kunlun. Az eredetileg hétfőre kiírt mérkőzést keddre halasztották, hogy a koronavírus-fertőzöttekkel rendelkező Lokomotiv a farmcsapatból pótolni tudja a karanténban lévő játékosokat. A jaroszlavliak nem utaztak el, ezért a 2 pontot a Kunlun kapta meg. A Lokomotiv a honlapján közzétett információk szerint azért nem utazott el, mert a vártnál több fertőzött játékosa lehet.