Zaripov 2+2 pontjával nyert az Ak Barsz

A 39 éves jégkorongozó volt a kazanyiak vezére a Szalavat Julajev ellen. Elmaradt a Szocsi?Lokomotiv mérkőzés.

Az Ak Barsz nyerte a Szalavat Julajev elleni rangadót. A Keleti főcsoport két élcsapatának meccsén a rutinos Danyisz Zaripov volt a hős: a 39 éves csatár 2-2 góllal és gólpasszal a kazanyiak mind a 4 góljából kivette a részét, de Sztanyiszlav Galijev 1+2 pontja is említést érdemel.

Danny Kristo egymagában kevés volt az Avtomobiliszt ellen. Az amerikai csatár hiába lőtt 2 gólt, a Kunlun 5-öt kapott, így 6 mérkőzés után is pont nélkül áll.

Hosszabbítás döntött Nyizsnyij Novgorodban. A fordulatos találkozón előbb 2-0-ra vezetett a Szeversztal, aztán a Torpedo megfordította a meccset, majd a vendégek kiharcolták a hosszabbítást. A túlórából a cserepoveciek jöttek ki jobban, Kirill Kapusztyin góljával elvitték a pluszpontot.

Vitalij Kravcov remekül teljesít nevelőegyesületében, a Traktorban. Az NHL-es kölcsönjátékosként szereplő csatár 6 mérkőzés után 5 gólnál jár, a Vityaz elleni duplája győzelmet ért.

A SZKA kapott gól nélkül verte a Szpartakot. A szentpéterváriaknál Vlagyimir Tkacsov 2 gólt lőtt, miközben Jaroszlav Aszkarov mind a 33 moszkvai lövést védte.

Nem játszották le a Szocsi?Lokomotiv meccset. A vendégeknél három játékos is pozitív koronavírustesztet produkált az utazás előtt, őket izolálták, ám ezt követően nem vállalták a meccset a vendégek. Pénteken újabb teszteket hajtanak végre, amit követően kiderül, a jaroszlavliaknak kell-e további mérkőzést halasztaniuk.