Dupla shutout Szocsiban

A hazaiak és a magnyitogorszkiak kapusa is hibátlanul védett. Az Avangard elszórakozta a háromgólos előnyét, de legyőzte a SZKA-t.

A Szalavat Julajev magabiztos sikert aratott a Torpedo ellen. Teemu Hartikainen és Markus Granlund egyaránt 2-2 gólt lőtt, míg előbbi játékos 3, utóbbi 2 gólpasszt osztott ki. Hartikainen 6 meccs után 6+5, Granlund 5+5 pontos, míg a harmadik finn csatár, Manninen 2 találattal és 5 assziszttal áll.

Az Avtomobiliszt az első harmadban eldöntötte a Nyeftyehimik elleni meccsét. Pavel Dacjukék 20 perc után 4-0-ra vezettek, végül 6-3-as sikernek örülhettek. A jekatyerinburgiaknál egyedül Anatolij Golisev lőtt 2 gólt, míg Dan Sexton 3 gólpasszt osztott ki.

A SZKA hiába egyenlített háromgólos hátrányból az Avangard csarnokában, végül 4-3-as vereséget szenvedett. Az első harmadban 3-0-ra megléptek az omszkiak, a második felvonásban egyenlítettek a szenpéterváriak, aztán a döntő gólt Kirill Szemjonov lőtte emberhátrányban a 44. percben.

A Vityaz hazai jégen szenvedett vereséget a Dinamo Minszk ellen. A fehéroroszok legjobbjai a 36 védést bemutató cseh kapus, Dominik Furch, valamint az 1+1 pontot szerző Jegor Sarangovics voltak.

A Szpartak hiába lőtt több mint másfélszer annyit kapura, mint a Traktor, nem szerzett pontot. A vendégek kapujában Ivan Fedotov 41-szer védett, miközben csak Roman Ljubimov talált be neki a 49. percben 2-0-s cseljabinszki előnynél.

Dupla shutoutot hozott két légiós kapus Szocsiban. A svéd Joel Lassinantti 29, míg a finn Juho Olkinuoura 23 védéssel zárta a 65 percet. Gólt csak a büntetők hoztak, abból a Metallurg jött ki jobban.