12 másodperc alatt fordított a Tampa Bay

A visszatérő Brayden Point góllal és gólpasszal járult hozzá csapata harmadik győzelméhez.

A Tampa Bay Lightning?New York Islanders párharc negyedik mérkőzését fordított előjelek után várhatta a két szakvezető. Jon Cooper ismét számíthatott a harmadik mérkőzést sérülés, illetve eltiltás miatt kihagyó Brayden Point, Alex Killorn párosra, a másik oldalon Barry Trotz ellenben nem nevezte a Casey Cizikas, Tom Kuhnhackl kettőst, az ő sérülésük olyan súlyos, hogy már el is hagyták az edmontoni buborékot, és ebben a rájátszásban biztosan nem lépnek jégre többet.

Kucserovék rögtön az első korongejtést követően magukhoz ragadták a kezdeményezést és beszorították ellenfelüket. Látható volt, hogy Point visszatérésével mennyivel másképp működik a Bolts gépezete a harmadik mérkőzéshez képest. Uralták az egész pályát, sorra alakították ki a helyzeteket, ám Szemjon Varlamov még állta a rohamokat, lehozta kapott gól nélkül az első harmadot. Az Islanders csatárai közben csak szórványos ellentámadásokra voltak képesek, mindössze ötször tesztelték Vaszilevszkijt. A játék képe a második harmadra mit sem változott, ezért jött teljesen váratlanul a New York-i Brock Nelson találata a felvonás közepén. A bekapott gól azonban semmilyen formában nem törte meg a Tampa lendületét, sőt megmutatta az igazi erejét: 15 másodperccel később Blake Coleman egalizált, újabb 12 elteltével pedig Ondre Palat megszerezte a vezetést Point átadásából. 1-2 után már nem volt visszaút az Islanders számára, a Bolts a vezetés tudatában még magabiztosabbá vált, és csak az volt a kérdés, mikor szerezi meg a következő gólját, amivel bebiztosítja a győzelmét. Erre nem kellett sokat várni, Palat a befejező játékrész elején megszerezte csapata harmadik találatát, amivel le is zárta a találkozót. A végjátékban Pat Maroon állította be a végeredményt egy üres kapuba lőtt góllal.

A Tampa Bay a sikernek köszönhetően összesítésben 3-1-re vezet, és a tavalyi nagy kudarc után egy győzelemre került attól, hogy 2015 után ismét döntőzhessen.