Szépített az Islanders

A New York-iak roppant nehezen ugyan, de legyőzték a három alapemberét nélkülöző Tampa Bay Lightningot.

Jon Coopernek alaposan fel kellett forgatnia csapatát az Islanders elleni harmadik mérkőzés előtt. A hetek óta sérült Steven Stamkos mellé került a házi kanadai táblázatot vezető Brayden Point is, Alex Killorn pedig egymeccses eltiltását töltötte. A Tampa Bay erejét mutatja, hogy a három játékos hiányában is tudta játszani a megszokott szisztémáját, és sokkal több helyzetet dolgozott ki, mint ellenfele. Ezért jött váratlanul Cal Clutterbuck találata a 13. percben, amivel az Isles megszerezte a vezetést. A New York-iak pillanatokkal később majdnem meg is duplázták az előnyüket, de Vasziljevszkij elképesztő lábmunkával hárította Barzal szólóját. A délkeletiek rohamai a harmad végén értek be, amikor Gourde álompasszát Szergacsov értékesítette látványos fonákkal, 1-1.

A második harmadban a Tampa próbálta ugyanazt az tempót diktálni, de ez egy idő után tarthatatlannak bizonyult. Cooper fiai folyamatosan lassultak, elfáradtak a saját maguk diktálta iramban, aminek az lett a következménye, hogy a játékrész közepén pillanatok alatt kaptak kettőt. Az Islanders először Adam Pelechre játszott ki egy tökéletes ziccert, két perccel később pedig Anthony Beauvillier vágott be középről egy visszatett korongot, 3-1.

A befejező felvonásra a Tampa az utolsó erejét is mozgósította, és kis szerencsével sikerült egyenlítenie. Mindkét találat beleszúrásból, nem kidolgozott akcióból született, ami tökéletesen tükrözte, hogy a Tampa már nem a szokott kombinatív stílusát hozta. A mérkőzés végére megint előjött a fáradtság és a figyelmetlenség, ami a meccs elvesztésébe került. A Bolts védekezése eltolódott balra, így a hosszún helyezkedő Brock Nelsonnak nem okozott gondolt Beauvillier passzát a hálóba lőni. Az Islanders győzelmét Jean-Gabriel Pageau biztosította be egy üres kapus góllal.

A győztes csapat legjobbja a 34 lövést hárító Szemjon Varlamov volt, aki az idei rájátszásban a 10. sikerét szerezte. Az orosz hálóőr mellett ilyen magasságokba korábban csak a legendás négyszeres bajnok, Billy Smith jutott. A párharc ezzel 2-1-re áll a Tampa javára.

NHL: Washington Capitals at New York Islanders