Lehterä vezetésével győzött a Szpartak

A finn csatár 2+2 ponttal vette ki a részét a Szalavat Julajev legyőzéséből. Krikunov vereséggel ünnepelte edzői pályafutása 1400. mérkőzését.

A két mérkőzés után hibátlan Metallurg megszenvedett a három találkozó után nyeretlen Amurral. A 3. percben a habarovszkiak Gleb Korjagin révén megszerezték a vezetést, ám a mérkőzés felénél alig több mint 1 perc alatt a magnyitogorszkiak megfordították a meccset. A 3-1-es végeredményt Nyikolaj Prohorkin állította be egy üres kapus góllal.

A Dinamo Moszkva vezetőedzője, Vlagyimir Krikunov edzői pályafutása 1400. mérkőzésére készülhetett a Lokomotiv ellen. Csapata kétszer is vezetett, ám a jaroszlaviak mindkétszer egyenlítettek, sőt az 53. percben Gyenyisz Alekszejev révén a győztes gólt is megszerezték, így Krikunov vesztes meccsen érte el a mérföldkövet.

Izgalmas mérkőzést vívott egymással a legutóbbi meccsét megnyerő Szpartak és a még százszázalékos Szalavat Julajev. A meccs elején a fővárosiak Jori Lehterä révén megszerezték a vezetést egy eladott korongot követően, aztán a 14. percben Teemu Hartikainen egyenlített emberelőnyben. A Szpartak második gólja szintén fórból esett, Artyom Fjodorov lőtt nagy gólt, de 2 percre rá Grigorij Panyin egalizált. A második felvonásban Emil Djuse megint vezetéshez juttatta a moszkvaiakat, amire Alekszandr Kagyejkin válaszolt emberhátrányban. A 34. percben egy újabb Szpartak-légiós, Martin Bakos villant 5 a 4 ellen. A harmadik felvonásban hiába nyomott a Szalavat Julajev, Lehterä lövése becsorgott a Juha Metsola helyett lehetőséget kapó Vlagyiszlav Szuhacsov mamutjai között, így a Szpartak 5-3-ra nyert, a finn csatár pedig 2+2 ponttal zárt.

A Jokerit átgázolt a Nyeftyehimiken. A finnek 6-0-ra győztek, az NHL-ből kölcsönben visszakapott Mikko Lehtonen 2+1 pontot gyűjtött, míg az amerikai Jordan Schroeder 2 gólt lőtt. A svéd Andreas Lindbäck 23 védéssel ért el shutoutot a helsinkieknél.

Az Ak Barsz hátrányból felállva gyűrte le a Dinamo Minszket. A harmadik harmadnak 3-2-es fehérorosz vezetéssel vágtak neki a csapatok, aztán a harmadik felvonásban sorrendben Danyisz Zaripov, Nigel Dawes és Sztanyiszlav Galijev is betalált Dominik Furch kapujába. A minszkiek csak szépítésig jutottak Makszim Szusko révén, így a kazanyiak elvitték a pontokat.