Háromgólos hátrányból mentett pontot a Barisz

A kazahok hiába harcolták ki a hosszabbítást, a Dinamo Minszk otthon tartotta a pluszpontot.

Az Avtomobiliszt egygólos mérkőzésen verte a Szpartakot. Bill Peters csapatának egyetlen találatát Mihail Mamkin szerezte, miközben Jakub Kovár mind a 24 moszkvai lövést védte.

Szintén gólszegény meccset vívtak Jaroszlavlban. A meccs mindkét találatát a Lokomotiv lőtte: előbb Anton Lander, aztán Magnus Pääjärvi volt eredményes. Danyiil Iszajev 24 védéssel ért el shutoutot, de kollégája, a 47 lövést védő Jevgenyij Kiszeljov is említést érdemel.

A Szalavat Julajev magabiztos sikerrel gyűjtötte be a 2 pontot Cserepovecben. A baskíroknál Alekszandr Kagyejkin 2 gólt lőtt, miközben Juha Metsola 22 lövésből 21-et védett. A hazaiak egyetlen gólját a pályafutása első KHL-meccsét játszó David Dumbadze szerezte.

A Torpedo nyert a Szibir ellen. A Keleti főcsoportba átkerült együttes az első harmad után 3-1-re vezetett, előnyét megőrizte a végéig. A hazaiak négy góljából hármat légiós szerzett, Brady Austinnak és Justin Kloosnak is ez volt az első oroszországi találata.

Az első harmad kialakult a 2-1-es végeredmény az Avangard?Dinamo Moszkva rangadón. A 2012-es Gagarin Kupa-döntő csapatainak találkozóján a fináléban alulmaradó omszkiak örülhettek most. A győztes gólt

Hosszabbítás döntött Minszkben. Dominik Furch és Joni Ortio egyaránt hibátlanul védtek az első 25 percben, aztán három és fél perc alatt 3-0-ra meglépett a Dinamo, míg a második szünetre 4-1-es minszki vezetéssel mentek a csapatok. A Barisz nagyot hajtott a harmadik felvonásban és kiharcolta a hosszabbítást. A túlóra 31 másodpercig tartott: Rob Klinkhammer belőtte a fehéroroszok győztes gólját.

A Jokerit mindegyik harmadban 1-1 gólt lőtt Rigában, ami elég volt a sikerhez. A finnek kapujában a lett Janis Kalnins 13 védéssel vette ki a részét a diadalból a hazája KHL-csapata ellen vívott meccsen.