Magyarország?Dánia 3-4

A női válogatott hiába egyenlített háromgólos hátrányból, vereséget szenvedett a dánoktól másodjára is.

Mindkét csapat kezdőkapust cserélt az előző mérkőzéshez képest: Dánia kapujában Lisa Jensen helyett Cassandra Repstock-Romme állt, míg nálunk ezúttal nem Németh Anikó, hanem a csütörtökön a meccs második felére érkező Tóth Zsófia kezdett. A dánok az 5. percben megszerezték a vezetést, miután egy lőtt passzba Mia Bau Hansen ért bele védhetetlenül Tóth előtt. Három perccel később a vendégek megduplázták az előnyüket: az első emberfórt Josephine Asperup váltotta gólra kipattanóból. A 12. percben nem tudtunk felszabadítani, ezt Michelle Weis büntette meg, így már 3-0-ra vezetett Dánia. Az első hazai 5 a 4 elleni lehetőség kimaradt, ellenben nem sokkal később Odnoga Lotti a jobb szélen megindult, lövése átcsorgott a dán kapuson, így szépített Magyarország. A második harmad elején a lányok kivédekeztek egy előző játékrészből áthúzódó kettős emberhátrányt. A mérkőzés felénél Jókai Szilágyi Zsófia büntetett góllal egy hatalmas dán bakit: Repstock-Romme emberelőnyben a saját kapuja mögött eladta a korongot, svédországi légiósunk pedig betalált az üresen maradt ketrecbe. Akárcsak csütörtökön, szombaton is kapust cseréltünk a meccs felénél, Tóthot Németh váltotta. A dudaszó előtt nem sokkal összejött a háromgólos hátrányból való egyenlítés, a második magyar emberelőnyt Gasparics Fanni használta ki. Hat perccel a rendes játékidő végét megelőzően Dánia 2 az 1 ellen kiugrott emberhátrányban, Josefine Persson nem passzolt, hanem fonákkal újra vezetéshez juttatta a vendégeket. A végén Németh lekorcsolyázott, emberelőnyben is támadhattunk, hiába. Magyarország 4-3-ra kikapott, így két egygólos vereséggel zárta a világbajnoki riválisa elleni gyakorlást.